Treće pretkolo Lige prvaka: Eliminirani prvaci Hrvatske i Srbije

U trećem pretkolu Lige prvaka u Budimpešti je Ferencvaroš svladao Dinamo 2:1 te ga izbacio iz kvalifikacija za Ligu prvaka. Omonija je u Nikoziji izbacila Crvenu zvezdu nakon izvođenja jedanaesteraca 4:2 (1:1)

Nakon nove europske drame, ovoga puta sa nesretnim završetkom, hrvatski prvak nije se probio u zadnju kvalifikacijsku rundu, te će svoj put nastaviti u play-offu Evropske lige.

Već u prvom napadu Mađari su poveli a strijelac je bio kapitan Lovrencsics nakon dodavanja Nguena koji se prije toga prošetao po lijevoj strani.

Taj rani pogodak nije pokolebao ‘modre’ koji su uskoro preuzeli inicijativu, dominirali, stvarali ozbiljne situacije pred golom suparnika (Ademi, Stojanović, Majer, Petković), a u 23. minuti njihova bolja igra nagrađena je izjednačenjem. Iz kornera je ubacio Gojak, pronašao Ademija koji je pucao glavom, a lopta je pogodila bivšeg igrača Lokomotive Uzunija i otišla u mrežu…I u nastavku je Dinamo diktirao tempo, sjajne šanse za preokret imali su Stojanović, Kastrati i Oršić, ali ili nisu bili precizni ili je spreman bio najbolji pojedinac kod Ferencvaroša vratar Dibusz.

Kazna za promašaje stigla je u u 65. minuti preko Uzunija koji je ovoga puta pogodio pravu mrežu te se iskupio za autogol. Pobjegao je sa centra i zatim matirao Livakovića za novo vodstvo domaćina 2:1.

Trener Mamić je ubacio svježu krv (Ivanušec, Gavranović…), ali Ferencvaroš je postavio čvrst defanzivni blok i Dinamo u zadnjih 20-ak minuta nije pronalazio rupu u domaćoj obrani. Ponajviše su problema Mađarima stvarali Petković i Kastrati, ali nedostajalo je prave završnice…

Srpski prvak nije prošao novu prepreku u kvalifikacijama te izborio play-off Lige prvaka iako je na papiru bio favorit protiv Omonije.

Domaćin je poveo u 31. minuti poslije kornera kada je goman Zvezde Milan Borjan pokušavao izbiti loptu, ali je iz blizine pogodio Michaela Luftnera od kojeg se lopta odbila u mrežu.

U zadnjoj minuti prvog dijela za beogradski sastav izjednačio je Mirko Ivanić, a do kraja susreta više nije bilo pogodaka, kao ni u produžecima pa se krenulo u izvođenje 11-eraca.

Domaći nogometaši tu su bili puno precizniji, a u četvrtoj seriji koja se pokazala odlučujućom prvo je za Omoniju pogodio Jan Lecjaks, a zatim kod gostiju nije pogodio Miloš Degenek.