TOŠK i Zvijezda podijelili bodove

Susretom između TOŠK-a i Zvijezde Gradačac kompletirano je 8. kolo Prve lige Federacije BiH.

Pogodaka nakon 90. minuta nije bilo (0:0).

Prvu ozbiljnu priliku na meču imao je Suljić (TOŠK) u 14. minuti, ali nakon duplog pasa sa Kadušićem šutira preko gola. Domaći su pored tog pokušaja imali još dva udarca, ali nisu išli u okvir gola, dok Zvijezda nije zaprijetila.

Ipak, u 20. minuti lako su mogli povesti gosti, međutim Kapetan nije imao sreće pred golom TOŠK-a.

Nakon toga Ćivić je pokušao ugroziti gol domaćih, međutim ni on nije bio precizan. Do kraja prvog poluvremena domaći su zaprijetili preko iskusnog Gafurovića, ali golman Prljača teškom mukom brani i spašava svoju mrežu.

U drugom poluvremenu TOŠK je bio mnogo opasniji, prijetio je konstantno,  ali nije uspio i savladati goste iz Gradačca. Vrijedi izdvojiti prilike Hasanbašića, Suljića, Gafurovića i Nuhanovića, no nije bilo preciznosti.

Do kraja  meča bez pravih prilika i ostalo je 0:0. TOŠK je pokazao mnogo više u ovom meču, te može žaliti za tri boda. Tešanjci su na tabeli ostali na 15. poziciji sa četiri osvojena boda, a Zvijezda je drugoplasirana sa 17 osvojenih bodova koliko ima i Olimpik.