-TopSLIDEOstali sportoviSportVisoko

Elvedina Muzaferija nije završila utrku slaloma

Nakon prve vožnje u disciplini alpska kombinacija bh. skijašica Elvedina Muzaferija osvojila je 20. mjesto u konkurenciji 26 skijašica od kojih su dvije diskvalifikovane.

Vrijeme njenog skijanja bilo je 1:35:89 što je bilo dovoljno tek za 20. poziciju koju je dijelila s Amerikankom Patricijom Mangan nakon prve vožnje.

Najbrža je bila Kristina Šejer, za čak 3 sekunde u 47 stotinki, dok se na drugo mjesto plasirala skijašica iz Češke Ester Ledeka koja je kasnila za njom samo jednu stotinku.

Ramona Zibenhofer zauzela je mjesto nakon Čehinje, izgubivši 10 stotinki.

Najbolje skijašice u Pekingu u disciplini alpske kombinacije prvo su vozile spust.

Nažalost, bh. skijašica Elvedina Muzaferija nije završila utrku slaloma, te je nakon pada u gornjem dijelu staze završila nastup na Olimpijskim igrama u Pekingu.