-TopSLIDEVisoko

TKD Kolektiv Bosna: Trinaest medalja na Taekwondo prvenstvu BiH (borbe i poomse)

TKD Kolektiv Bosna i dalje na tronu uspiješnih – osvojeno trinaest medalja na Taekwondo prvenstvu BiH (borbe i poomse)

Dana 19.06.2021. godine u Zvorniku, u sportskoj dvorani RSC Zvornik, na 5 borilišta, održano je Taekwondo prvenstvo Bosne i Hercegovine u borbama i poomsama (forme).Na navedenom prvenstvu učešće je uzelo 501 takmičar. Naš Taekwondo kolektiv Bosna, (tim Bosna) predstavljalo je 20 takmičarima u svim kategorijama (borbe i poomse).

U zaista jakoj konkurenciji, naši takmičari osvojili su sljedeće rezultate (medalje) :

ZLATNE MEDALJE I PRVACI BIH za 2021 godinu u svojim kategorijama su :
Ismail Hercegovac
Davud Mešinović
Fahrudin Adilović (koji je i ovaj put potvrdio svoju dominaciju u svojoj kategoriji – državni,  europski kadetski i klubski prvak za 2020 godinu),

Ajla Lemeš

U seniorskoj konkurenciji u poomsama (formama) nastupio je naš Kerim Ahmedspahić, te je proglašen za najboljeg u poomsama (formama), a kojem od srca posebno čestitamo, kao i svim našim takmičarima za osvojene pojedinačne plasmane tako i ekipne.
Naš tim zasluženo je osvojio i ekipne pehare, te bio jedan od najboljih na državnom prvenstvu.
Pravdu ispred našeg kolektiva (sudijski par) dijelili su sudije Naida Durak i Anesa Pulo.
Tim Bosna predvodili su treneri Edin Kajević-Kaja i Kerim Ahmedspahić.
Ispred TKD Kolektiva Bosna, svim osovajačima medalja, a posebno našim prvacima, čestitamo od srca, uz želju da nastave sa uspiješnim i vrhunskim rezultatima u tekućoj godini.