Evropska liga: Menalo približio Dinamo nokaut fazi, velika pobjeda Crvene zvezde

Zagrebački Dinamo remizirao je (1:1) u susretu 5. kola grupne faze Evropske lige protiv belgijskog Genka.

U dobroj utakmici na Maksimiru Dinamo je propustio šansu da osigura plasman u nokaut fazu takmičenja, pa će im u posljednjem kolu biti potreban bod kod West Hama u Londonu ili da Genk ne pobijedi Rapid Beč.

Dinamo je poveo u 35. minuti meča. Bh. reprezentativac Luka Menalo bježi odbrani protivnika i sjajno završava akciju za prednost od 1:0.

Ipak, radost domaćeg tima nije trajala dugo. U nadoknadi prvog dijela grešku odbrane domaćeg tima koristi Ugbo i zabija za 1:1.

U nastavku je Dinamo pokušao na sve načine da dođe do gola. Međutim, rezultat se nije mijenjao i ostalo je 1:1.

Menalo je igru napustio u 69. minuti meča, a drugi bh. fudbaler Amer Gojak je šansu za igru dobio u 76. minuti.

Crvena zvezda je upisala velika tri boda na svom terenu protiv Ludogoretsa. Bilo je 1:0.

Trenutak odluke u ovom meču desio se u 57. minuti. Mirko Ivanić prekrasno je zabio za 1:0, a to je bio i konačan rezultat susreta.

Zvezda u posljednjem kolu gostuje Bragi u Portugalu i u ovom susretu će im biti potreban barem bod ili eventualni kiks Midtyllanda kod Ludogoretsa u Bugarskoj.