Kadetska BiH savladala je Hrvatsku sa 86:59

Nova pobjeda zlatnih bh. momaka

IDEMO U ČETVRTFINALE Kadeti zaledili Hrvatsku na -27

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Hrvatsku sa 86:59 na Eurobasketu u Litvaniji. U prve tri minute utakmice nijedna ekipa nije mogla do koša, a prvi su „probili led“ naši igrači koji odmah potom dolaze i do prednosti od četiri poena. Posljednje dvije minute prve četvrtine igramo sjajno i stižemo do prednosti od 22:11, sa kojom se ušlo u drugu četvrtinu. U nastavku nastavljena je sjajna igra zlatnih bh. momaka koji su bili precizni sa svih distanci uz aktivnu igru u odbrani i značajan broj ukradenih lopti i skokova. Već na poluvremenu imali smo 16 poena razlike, te je bilo jasno da smo pred važnom pobjedom, a odlična igra potvrđena je i u trećoj četvrtini nakon koje smo imali 68:44. Početkom posljednjih deset minuta selektor Josip Pandža daje priliku igračima koji nisu u početnoj petorci, što se na kratko osjetilo na igri, te je Hrvatska uspjela smanjiti zaostatak na oko 20 poena.  Da su naši momci dominirali cijelu utakmicu jasno govori i činjenica da Hrvatska nije vodila ni u jednom trenutku susreta.  Ipak, i druga postava odlično odrađuje svoj posao i do kraja utakmice stiže do pobjede od 86:59, koja nam garantuje prolaz u četvrtfinale.  Najefikasniji igrač utakmice je Čampara sa 21 poenom, tri skoka i šest asistencija. Musa je ubacio 17, uz pet skokova i sedam asistencija, dok je Sikiraš pogodio 12 puta uz devet skokova. Također, dvocifren je bio i Janković sa deset poena. U reprezentaciji Hrvatske jedini dvocifreni igrač je Bajo sa 16 poena i 10 skokova.