Juventus nakon preokreta savladao Tottenham

Juventus je nakon preokreta savladao Tottenham na Wembleyju rezultatom 2:1 i na taj način prošao u četvrtfinale Lige prvaka s ukupnih 4:3.

Tottenham je dominirao od početka susreta, a već u 3. minuti Buffon je morao intervenisati nakon sjajnog darca Sona. Nakon 15 minuta ponovo su Spursi imali priliku za pogodak, ali je Kane bio neprecizan.

Son je ponovo zaprijetio u 38. minuti, no nije bio precizan. Ipak, reprezentativac Južne Koreje je samo minutu kasnije uz dosta sreće matirao Buffona za 1:0 i veliki korak ka četvrtfinalu.

Juve je jedini put u prvom poluvremenu zaprijetio u samom finišu kada je Pjanić šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali nije bio precizan.

I u drugom poluvremenu prvi je zaprijetio Tottenham. Nakon brzog kontranapada Son je šutirao iskosa sa lijeve strane, ali je poslao loptu daleko preko gola.

Gosti iz Torina su zaprijetili u drugom poluvremenu tek u 63. minuti kada je Asamoah ubacio sa lijeve strane, Sanchez je odbio loptu do Dybale koji katastrofalno šutira sa desetak metara.

Samo minutu kasnije Juventus je stigao do izjednačenja. Lichtsteiner je ubacio sa desne strane, Khedira je glavom prebacio do Higuaina na kojeg je zaboravila odbrana Spursa, a Argentinac je rutinski matirao Llorisa za 1:1.

Taj pogodak je šokirao domaće igrače, a već u 67. minuti Juventus je stigao do preokreta. Higuain je sjajno uposlio Dybalu koji izlazi sam na Llorisa i pogađa bez problema za 2:1.

Spursi su pokušavali stići do pogotka koji bi odveo susret u produžetke, no u tome nisu uspjeli. Juventus se sjajno branio, a najbolje prilike za izjednačenje londonska ekipa je imala u samom finišu susreta. Najprije je u 83. minuti Son on šutirao sa 20 metara, ali je lopta otišla tik pored gola.

U 90. minuti Davis je ubacio sa lijeve strane, Kane je skočio i udario loptu glavom, Buffon je već bio savldan, a lopta se od stative odbila na Barzaglijevu nogu koji je izbacio sa gol-linije.

Miralem Pjanić je bio jedan od zapaženijih igrača u dresu Juventusa. Odigrao je svih 90 minuta, a u 44. minuti je zbog oštrog starta zaradio žuti karton.