Građani rutinski do četvrtine finala Lige prvaka

Manchester City se bez problema plasirao među osam najboljih ekipa u Ligi prvaka. I u revanš susretu na svom terenu večeras su savladali Copenhagen sa 3:1, prvi meč u Danskoj je završio također 3:1 za City pa su sa ukupnih 6:2 prošli dalje u četvrtinu finala.

Prvo poluvrijeme je donijelo pravu fudbalsku rapsodiju, dosta prilika, čak i četiri gola.

Domaćini su odmah pokazali da danski tim nema šta tražiti na Etihadu. U petoj minuti Akanji na asistenciju Alvareza pogađa za 1:0, da bi Alvarez u devetoj minuti pogodio za 2:0.

Copenhagen se trznuo od početnog udarca, imali su dobru priliku preko Oskarssona, a u 29. minuti stižu i do gola na 2:1 smanjio je Elyounoussi, Oskarsson je bio asistent.

Do kraja prvog poluvremena još jedan gol u mreži gostiju. U trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Haaland na asistenciju Rodrija pogađa za 3:1.

U nastavku dvije dobre prilike za City preko Gomeza i Nunesa u 54. i 59. minuti susreta, prijetio je i Haaland, no promjene rezultata nije bilo.

Gosti su imali dobru šansu u 64. minuti, Mattson nije iskoristio zicer poziciju da smanji na 3:2, Ederson je odbranio njegov udarac.

Imao je Copenhagen još dvije dobre prilike do kraja utakmice, City kao da je spustio ručnu od sredine drugog poluvremena i ostalo je do kraja konačnih 3:1.