5. kolo Premijer futsal lige BiH: Centar i Brotnjo remizirali 4:4 (2:2)

Sinoć je odigran derbi 5. kola Premijer futsal lige BiH između MNK Centar i MNK Brotnjo, koji je završen bez pobjednika 4:4.
U prvom poluvremenu, od samog početka, domaća momčad je preuzela inicijativu na terenu, a gosti su prijetili preko kontra napada što je rezultiralo vodstvom od 0:2 pogotcima Hrkača i Sunjića. Zeba smanjuje rezultat na 1:2, da bi u 19. min susreta Mulahmetović iz šestog akumuliranog postigao izjednačujući pogodak za 2:2.
Na samom početku drugog poluvremena, u 21. min susreta, na grešku domaćeg igrača Pantić dovodi Brotnjo ponovo u vodstvo od 2:3. U nastavku Centar stvara nekoliko dobrih prilika, a najbolju propušta Lalić, kada je bio sam ispred dobro postavljenog Galića. U 27. min hladan tuš za domaćina, iz slobodnog udarca Hrkač je savladao veoma dobrog Omerovića i povisuje za 2:4 za goste. U 29. min Brotnjo gubi loptu na centru terena, a domaćin preko Markovića smanjuje na 3:4. U nastavku Centar pogađa dva puta okvir gola, a igrači Brotnja ne koriste dobre prilike. Četiri minute prije kraja susreta domaća momčad koristi i petog igrača, a u 38. min Marković poravnava rezultat na 4:4. Samo minutu poslije Brotnjo ne koristi šesti akumulirani prekršaj. Na kraju susreta Centar je imao šansu za pobjedu, ali je Galić sačuvao gol svoje momčadi.
Veoma dobra i otvorena igra obje ekipe u kojoj je uživala prisutna publika, a kada se uzme u obzir cijeli susret može se reći da je 4:4 realan rezultat.