-TopSLIDERukometSport

Šveđani pobijedili Francusku i plasirali se u finale Svjetskog prvenstva!

Trijumf Švedske

Rukometaši Švedske plasirali su se u finale Svjetskog prvenstva nakon što su u večerašnjem polufinalu savladali Francusku rezultatom 32:26.

Švedska je odlično ušla u meč. Igrali su brzo i efikasno, vodili su od samog početka i tek su jednom dopustili Francuzima da im naprave seriju od 3:0 i da povedu sa 7:6.

Andreas Palicka je fenomenalno branio na golu Švedske, imali su dosta manje grešaka od Francuske u prvom poluvremenu, napadački su djelovali jako dobro i na odmor su otišli sa tri gola razlike, 16:13.

Francuzi su na početku drugog poluvremena uspjeli da dođu na samo minus jedan (16:15), ali Šveđani nisu dozvolili potpuni preokret.

Igrala je zaista sjajno ova selekcija. Koristili su svaku šansu koja im se pružila, golmani Francuske nisu blistali, pa je u 42. minuti Švedska otišla na plus pet, 23:18.

Nije Francuska mogla ozbiljno da zaprijeti fenomenalnim Šveđanima. Igrači ove selekcije jednostavno nisu imali previše padova u igri i to im je na kraju donijelo pobjedu i plasman u finale gdje ih čeka duel sa boljim iz duela Španije i Danske.

Hampus Wanne je predvodio Šveđane sa 11 golova u ovom meču, a Pattersson je dodao šest golova. Golman Palicka je imao 12 odbrana. Kod Francuske Descat je zabio pet.

U finalu će Švedska igrati protiv boljeg iz duela Španija – Danska, koji je na rasporedu od 20.30h.