Šveđani golom iz penala do pobjede protiv Slovačke

Forsberg junak Šveđana

Reprezentacija Švedske danas je pobijedila Slovačku sa 1:0 u meču drugog kola grupne faze Evropskog prvenstva.

Šveđani su uspjeli ostati u igri za plasman u nokaut fazu jer su danas pobijedili Slovačku. U St. Petersburgu smo gledali zaista veoma dobru utakmicu, a na kraju više razloga za slavlje imali su Šveđani.

U prvom poluvremenu obje reprezentacije igrale su dosta oprezno, a bilo je jasno da bi Slovaci bili dosta zadovoljniji remijem jer imaju već tri boda nakon što su u prvom kolu pobijedili Poljsku sa 1:0.

S druge strane Šveđani su u meč ušli nakon što su iznenadili Špance kojima su uzeli bod, a danas su sve to krunisali pobjedom protiv Slovačke kojom su zasjeli na prvo mjesto u grupi.

Prvu veliku šansu na meču vidjeli smo tek u 50. minuti kada je Ondrej Duda dobro šutirao s vrha kaznenog prostora, ali lopta odlazi iznad gola Olsena.

Šveđani prijete deset minuta kasnije. Nakon centaršuta u kaznenom prostoru Slovačke najviši je bio Augustinsson koji je šutirao glavo, ali golman Slovačke to sjajno brani.

Već nakon narednog kornera glavom je pokušao Danielson, ali sada lopta ide preko gola Dubravke.

Odličnu šansu Švedska je imala u 71. minuti. Isak je napravio fantastičan prodor po lijevoj strani i šutirao, ali Dubravka krajnjim naporom brani njegov udarac i šalje loptu u korner.

Ipak, pet minuta kasnije Švedska dolazi do gola. Dubravka je oborio Claessona u kaznenom prostoru, a siguran s bijele tačke bio je Forsberg koji pogađa za 1:0.

Do kraja utakmice Švedska je uspjela da sačuva prednost i dođe do veoma važna tri boda koja ih vode na korak do nokaut faze.

Švedska je prva u grupi sa četiri boda, dok Slovaci imaju tri. Španija i Poljska svoju utakmicu igraju sutra. Španci imaju trenutno jedan bod, a Poljaci su bez bodova.