
U Visokom je u petak svečano otvorena stalna postavka u Zavičajnom muzeju. U pitanju je projekat o kojem se govorilo nekoliko decenija, a koji je pravi “zamah” dobio posljednjih desetak godina.
Prigodan program priređen je na platou ispred Zavičajnog muzeja, gdje su se prisutnim obratili direktorica Đenana Ganić te gradonačelnik Visokog, Mirza Ganić. U okviru muzičkog dijela nastupili su učenici ŠOMO “Avdo Smajlović” iz Visokog u pratnji prof. Nedima Lime.
Predsjednik Upravnog odbora Zavičajnog muzeja, Dženan Handžić, uručio je priznanja i zahvalnice direktorici i gradonačelniku, nakon čega su njih troje zajednički presjekli vrpcu i na taj način zvanično otvorili stalnu postavku u ovoj javnoj ustanovi.



























Neven K.
Foto: magazinplus.eu




































