Široki Brijeg iskoristio krizu Veleža: Capanov pobjednički pogodak za TV špice

Prvi meč četvrtfinala Kupa BiH

Fudbaleri Širokog Brijega danas su u Čitluku pobijedili Velež sa 2:1 u prvom meču četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine.

Prvu šansu na utakmici imali su gosti iz Mostara kada je s vrha kaznenog prostora pokušao Suljić, ali lopta je završila u rukama golmana Širokog.

Nakon toga gledali smo borbu na sredini terena, no izostale su prave prilike u prvih 20-tak minuta utakmice.

No, u 24. minuti Široki Brijeg je poveo sa 1:0. Suljić gubi loptu na sredini terena, te jedan igrač Širokog šalje dugu loptu za Lukića koji je izašao sam na golmana gostiju i uspio je da pogodi za vodstvo Širokog.

Igrači Veleža su tražili od glavnog sudije da poništi gol jer su smatrali da je Lukić igrao rukom, ali na kraju je pogodak domaćih priznat. Snimak sporne situacije otkrio je da su gosti bili u pravu.

Rođeni su pokušali da uzvrate desetak minuita kasnije kada je Peco centrirao, ali Halilović kasni. U 40. minuti pokušao je Vehabović s 20-tak metara, no lopta ide na kraju u korner.

Početkom drugog poluvremena Velež je imao incijativu, ali pravi prilika nije bilo. No, gosti iz Mostara uspjeli su u 65. minuti da poravnaju na 1:1.

Nakon duela Ćavara i jednog igrača Veleža u kaznenom prostoru sudija Marić pokazao je na penal i pored negodovanja kapitena Širokog nije mijenjao svoju odluku.

Loptu na bijelu tačku namjestio je Hrkač koji je uspio da pogodi za 1:1 i vrati Velež u meč.

No, slavlje gostiju nije dugo trajalo jer je samo desetak minuta kasnije Široki Brijeg ponovo uspio da dođe do prednosti.

U centru pažnje našao se Capan koji je sa nekih 25 metara zabio eurogol. Igrač Širokog je fantastično šutirao i pogodio rašlje Veležovog gola, a tu loptu golman gostiju jednostavno nije mogao da odbrani.

Do kraja utakmice bilo je nekoliko izglednih situacija na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao, te je Široki uspio da iskoristi Veležovu rezultatsku krizu jer je ovo četvrti meč od pet odigranih u drugom dijelu sezone u kojem Rođeni ne znaju za pobjedu.

No, Velež će imati priliku za popravni jer se za sedam dana u Mostaru igra revanš utakmica kada ćemo saznati koji će tim izboriti plasman u polufinale.

Kup BiH, četvrtfinale:

Široki Brijeg – Velež 2:1

Široki Brijeg: Bender, Pranjić, Mužek, Prusina, Mašić, Mišić, Bagarić, Lukić, Matić, Ćavar, Kuprešak.

Velež: Duka, Oreč, Halilović, Hrkač, Suljić, Mlinarić, Peco, Šikalo, Domić, Džafić, Vehabović.