Stojčev: “Ponosan sam, što sam bio dio BORDO priče.”

Dvadesetosmogodišnji igrač sredine terena, Miloš Stojčev, karijeru će nastaviti u redovima grčkog prvoligaša Atromitosa. Dogovor između Fudbalskog kluba Sarajevo i Atromitosa je postignut, a nakon uspješno završenog ljekarskog pregleda u toku jučerašnjeg dana, prelazak Stojčeva u Grčku je ozvaničen.

“Nakon dvaeset mjeseci provedenih u našem voljenom Klubu došao je trenutak da se od srca zahvalim svima koji su bili uz mene i uz naše Sarajevo. Sa Fudbalskim klubom Sarajevo sam osvojio Kup i postao prvak Bosne i Hercegovine. Napravili smo dobre rezultate u Evropi, tako da mogu biti zadovoljan na ono, što sam postigao noseći dres Sarajeva. Ljudima iz Kluba i navijačima Fudbalskog kluba Sarajevo želim ovim putem reći da sam ponosan, što sam bio dio BORDO priče. Hvala ti Sarajevo!”, kazao je Miloš Stojčev, za www.fcsarajevo.ba.

Ovaj rođeni Beograđanin na Koševo je stigao u decembru 2013. godine, a debitovao je u Zenici, protiv Čelika. U svojoj prvoj polusezoni u našem Klubu, osvojen je Kup Bosne i Hercegovine, a upravo je Stojčev svojim golovima u polufinalnoj utakmici u Mostaru protiv Zrinjskog, te u finalu na Bilinom Polju protiv domaćeg Čelika, odigrao jednu od ključnih uloga u osvajanju novog trofeja za Fudbalski klub Sarajevo.

stojcev sar

U šampionskoj sezoni našeg Kluba, Stojčev je bio standardan igrač, a naročito će ostati upamćen njegov gol na gostovanju kod Slavije, kada je u sudijskoj nadoknadi pogodio za konačnih 3:2 za Sarajevo. U toku svog boravka na Koševu, Stojčev je odigrao 58 zvaničnih utakmica, pri tome postigavši deset golova.  Njegov posljednji gol u dresu Sarajeva donio je našem Klubu pobjedu protiv Širokog Brijega, na utakmici 3. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, a isti će zasigurno biti jedan od najljepših u čitavoj sezoni. Podsjećamo, Stojčev je u igru ušao u drugom poluvremenu utakmice, i u 78. minuti lob udarcem sa vrha šesnaesterca matirao nemoćnog golmana Širokog Brijega.

Naredni klub Miloša Stojčeva, grčki Atromitos, nije nepoznanica. Naše Sarajevo odmjerilo je snage sa pomenutim grčkim klubom u sklopu 3. pretkola kvalifikacija za UEFA evropsku ligu, a sjajnom utakmicom i pobjedom od 3:1 u Atini, Sarajevo je prošlo dalje. Bosanskohercegovačkoj javnosti navijači Atromitosa ostali su u lijepom sjećanju, obzirom da su istakli transparent “NEVER FORGET SREBRENICA”.

Fudbalski klub Sarajevo ovim putem Milošu Stojčevu želi puno sreće i uspjeha u nastavku fudbalske karijere. Hvala ti, Miloše, za sve lijepe trenutke dok si nosio bordo dres sa brojem 7, navodi se na zvaničnoj stranici Fudbalskog kluba Sarajevo.