Dinamu bod protiv Salzburga, Real u 95. minuti izbjegao poraz, PSG kući remizirao

U grupi E Lige prvaka večeras su odigrane dvije zanimljive utakmice nakon kojih smo dobili pravu zbrku na tabeli. Dinamo i Salzburg su remizirali rezultatom 1:1, dok je Chelsea slavio u Milanu (0:2).

Dinamo – Salzburg 1:1 (Ljubičić 32’ / Seiwald 12’)

Milan – Chelsea 0:2 (Jorginho 20’, Aubameyang 34’)

Nogometaši Real Madrida golom u 95. minuti izbjegli su poraz u meču 4. kola grupne faze Lige prvaka protiv Šahtara u gostima, a konačan rezultat na kraju je glasio 1:1.

U drugom meču ove grupe, Leipzig je golovima Wernera i Forsberga pobijedio Celtic u gostima rezultatom 2:0.

Grupa F:

Šahtar – Real Madrid 1:1 (Zubkov 46’ – Rudiger 95’)

Celtic – Leipzig 0:2 (Werner 75’, Frosberg 84’)

Da situacija u PSG-u nije dobra i da je atmosfera u ekipi znatno poljuljana nakon glasina da Mbappe želi napustiti klub, dokaz je i večerašnji remi protiv Benfice na domaćem terenu rezultatom 1:0.

Upravo je Mbappe s bijele tačke pogodio za vodstvo svog tima u 40. minuti, no Benfica je uzvratila na identičan način, također s bijele tačke, a siguran realizator bio je Joao Mario u 62. minuti.

Grupa H:

PSG – Benfica 1:1 (Mbappe 40’ – Joao Mario 62’)

Susret između Borussije Dortmund i Seville završen je bez pobjednika, a konačan rezultat na kraju je glasio 1:1. Bellingham je pogodio za njemački tim u 35. minuti, dok je za goste iz Španije pogađao Nianzou.