Debitant je bio na pragu senzacije, ali opet Bellingham, nezapamćena drama u Istanbulu

U srijedu su na programu mečevi 1. kola Lige prvaka, a u ranijem terminu od 18:55 sati odigrani su mečevi u Istanbulu i Madridu i viđene su fantastične nogometne predstave.

U Turskoj su navijači priželjkivali pobjedu favorizovanog Galatasarayja nad Kopenhagenom, no danski prvak je osvojio  bod (2:2). Galata je gubila čak 2:0 do samog kraja, no onda su došli do dva gola i do vrijednog boda.

Iako su domaći bolje otvorili meč, imali nekoliko dobrih prilika, Elyounoussi ih je šokirao golom u 35. minuti. I dok je Galata u nastavku tražila gol za izjednačenje, uslijedila je kontra, sjajna kombinacija Danaca u 58. minuti, a Goncalves na kraju postiže gol dok ga je već uveliko bio napustio Muslera.

U 73. minuti Jerte je dobio drugi žuti karton kod gostiju, koji su se potom morali braniti sa igračem manje. Dali su sve od sebe, ali nisu uspjeli. U 86. minuti Boey pogađa za 2:1, a onda volej Tete na ubačaj Zahe za 2:2 u 88. minuti. Krenuli su domaći potom svim silama po potpuni preokret, ali je ostalo 2:2.

U derbiju grupe A sastaju se Bayern i Manchester United večeras u 21h u reprizi kultnog finala iz 1999. godine.

Dosta uzbudljivo je bilo i u Madridu, gdje je Real na punom Santiago Bernabeuu ugostio Union Berlin. Njemački bundesligaš debituje u Ligi prvaka i već na startu bio je na korak od velikog boda, ali u samom finišu Real je došao do pobjede.

Kraljevi su bili veliki favoriti, no gosti iz Berlina našli su način da se u velikoj mjeri odbrane od silnih napada domaćih zvijezda.

Real je imao preko 25 udaraca prema golu, brojne šanse, Rodrigo je pogađao okvir gola, no lopta jednostavno večeras nije htjela u mrežu, sve dok Bellingham u zadnjim sekundama nije jednu odbijenu loptu spremio u mrežu.

Osim Reala i Uniona u grupi C se nalaze još Napoli i Braga, a oni svoj meč igraju večeras od 21 sat.