Samo jedan je CR7

SAMO NEKOLIKO sati nakon što je doznao da je dobio dvije godine zatvora uvjetno i da mora platiti 18,8 milijuna eura kazne, Cristiano Ronaldo (33) odigrao je jednu od najboljih utakmica u karijeri.

Neuništivi Portugalac zabio je hat-trick u sjajnom remiju 3:3 protiv Španjolske u 1. kolu skupine B Svjetskog prvenstva. Španjolska je bila bolja, dominirala je i takvom igrom pobijedila bi svaku drugu momčad osim one u kojoj igra Cristiano Ronaldo. Već u 3. minuti iznudio je i zabio penal za vodstvo 1:0. Diego Costa je izjednačio, ali je Ronaldo u 44. minuti uz pomoć De Gee ponovno doveo Portugalce u vodstvo nakon čega je Španjolska od 55. do 58. minute okrenula još jednim golom Coste i sjajnim udarcem Nacha.

Činilo se da će Španjolska do sva tri boda, ali je Ronaldo imao druge planove. U 88. minuti iznudio je slobodnjak na 20 metara od gola i onda fenomenalnim udarcem pogodio za konačnih 3:3 (VIDEO). Bio mu je to prvi gol iz slobodnog udarca na velikim natjecanjima iz 45. pokušaja. Ronaldo je uz hat-trick imao četiri šuta u okvir, 95 posto točnih dodavanja, iznudio je pet prekršaja i dobio je pet zračnih duela.

Bio mu je to 51. hat-trick u karijeri, a s 33 godine i 330 dana postao je i najstariji igrač koji je na SP-u zabio tri gola na jednoj utakmici. Osim toga, Ronaldo je tek četvrti igrač u povijesti, uz Pelea, Miroslava Klosea i Uwea Seelera, koji je zabio gol na četiri različita svjetska prvenstva.