Spursima prva utakmica velikog finala NBA lige

San Antonio Spursi pobijedili su Miami Heat 110:95 u prvoj utakmici velikog finala NBA lige i tako poveli 1:0 u seriji na četiri pobjede.

U izjednačenoj utakmici momčadi su se izmjenjivale u vodstvu sve do posljednjih pet minuta igre kada su Spursi poveli 90:88 te su do kraja utakmice, zahvaljujući odličnoj šuterskoj dionici (Spursi su u posljednjoj četvrtini pogodili šest trica iz šest pokušaja, te promašili samo dva šuta iz igre), došli do pobjede od čak 15 poena razlike.

Ključne minute u kojima se utakmica lomila najbolji košarkaš Miamija LeBron James proveo je na klupi zbog problem s grčevima u mišićima. Vrlo je moguće da su grčevi rezultat velike vrućine u dvorani u San Antoniju, koja je zbog kvara klimatizacijskog sustava iznosila više od 30 stupnjeva Celzija.

Tim Duncan s 21 poenom i 10 skokova bio je prvi strijelac kod Spursa, Tony Parker dodao je 19 poena i 8 asistencija, a Manu Ginobili 16 poena i 11 asistencija. James s 25 poena bio je prvi strijelac kod Miamija, Dwyane Wade ubacio je 19, a Chris Bosh 18 poena.

Druga utakmica finalne serije igra se u nedjelju u San Antoniju.