Španija – BiH 1:0

Španija je pogotkom Braisa Mendeza slavila rezultatom 1:0

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je prijateljsku utakmicu u gostima kod selekcije Španije.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo mnogo atraktivnog i lijepog fudbala. BiH je zaprijetila nakon 20 sekundi preko Višće, ali je Kepa lagano odbranio njegov šut.

Španija je potom preuzela terensku inicijativu. Međutim, odbrana naše selekcije je djelovala odlično i Španci nisu napravili previše pred našim golom.

Istina, imali su domaći fudbaleri nekoliko pokušaja prema golu Ibrahima Šehića. Ipak, sve što vrijedi izdvojiti su dva pokušaja iz finiša prvog poluvremena kada je prvo Šehić odbranio udarac Isca, te promašaj Asensija iz dobre pozicije.

Sa druge strane naša selekcija je imala dobar napad preko Džeke, ali njegov udarac je otišao daleko pored gola, pa se na odmor otišlo sa napopularnih 0:0.

Španci su u nastavku meča krenuli po gol. Morata je prvi prijetio, ali njegov udarac glavom odlazi preko gola. Uzvratila je BiH dobrom akcijom. Višća je ubacio, a Krunić je zakasnio na ubačaj.

U 56. minuti nestvaran promašaj Morate. Šehić je odbranio udarac Asensija, a napadač Chelseaja sa pet metara promašuje prazan gol.

Držala se reprezentacija Bosne i Hercegovine odlično na terenu sve do 78. minute kada Crvena furija dolazi do vodstva. Isco je šutirao, Šehić kratko odbio loptu, a Brais Mendez je na pravom mjestu i pogađa za 1:0.

Do kraja se rezultat nije mijenjao. Ostalo je 1:0 i Španija je prekinula niz BiH bez poraza od devet utakmica.