Šok i nevjerica na Bilinom polju: BiH – Slovačka 0:1

U jednoj od najvažnijih utakmica za plasmana na Svjetsko prvenstvo u Brazilu, nogometna reprezentacija BiH izgubila je večeras na Bilinom polju od Slovačke sa 0:1!

Jedini pogodak u prvom kvalifikacionom porazu BiH postigao je Pecovsky u 77. minuti i tako ugrozio prvo mjesto Zmajeva u grupi G.

Inače, bila je to vrlo blijea partija bh. reprezentativaca koji nisu stvorili ozbiljnije prilke pred golom Muchae. Štaviše, u drugom poluvremenu Hamšik i Weiss imali su stopostotne prilike za ubjedljiviju pobjedu Slovaka.

Statistika je neumoljiva i kaže da su naši reprezentativci samo jednom uputili šut u okvir gola gostiju, dok su oni, s druge strane, tri puta ugrožavali Begovića. Jedna lopta završila je iza njegovog gola.

Gosti sa tri boda iz Zenice sada imaju 15 bodova, samo bod manje od BiH.