Soči – slalom: Mikaeli Šifrin zlato, Novaković na 26. mjestu

Američka skijašica Mikaela Šifrin osvojila je jučer zlatnu medalju u slalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju.

Ova 18-godišnja Amerikanka je slavila ispred Austrijanki Marlis Šild i Ketrin Zetel.

Šifrin je tako postala najmlađa osvajačica zlatne medalje u slalom na zimskim igrama u historiji, pošto je pretekla Paoletu Mađoni koja je taj rekord postavila 1984. u Sarajevu.

Ona je trku završila ukupnim vremenom od minut i 44,54 sekunde, 0,53 sekunde brže od veteranke Šild.

Bosanskohercegovačka skijašica Žana Novaković osvojila je 26. mjesto u olimpijskom slalomu, što je dosad najbolji pojedinačni plasman naših predstavnika u Sočiju.

Dvadesetdevetogodišnja članica Ski kluba Jahorina za pobjednicom – Amerikankom Mikaelom Šifrin ukupno je zaostala 11,45 sekundi.