-TopSLIDENogomet

Real Madrid – Chelsea 2:0

Nogometaši Real Madrida savladali su Chelsea rezultatom 2:0 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka odigranoj u Madridu. Plavci su posljednjih pola sata igrali s igračem manje i revanšu za sedam dana im je potrebno pravo čudo za prolaz.

Chelsea je mogao do ranog vodstva kada je u 2. minuti Kante proigrao Joaoa Felixa koji je sam krenuo prema golu, ali sustigao ga je Militao, nakon čega je udarac Portugalca odbranio Courtois.

Real je uzvratio u 12. minuti preko Benzeme koji je šutirao iskosa, ali Kepa se nije dao prevariti. Ipak, deset minuta kasnije Kraljevi su poveli.

Vinicius je šutirao, Kepa kratko odbio loptu, ali samo na nogu Benzeme kojem nije bilo teško da iz blizine pogodi za 1:0.

Samo što se krenulo s centra gosti su mogli poravnti. Sterling je šutirao sa pet metara, ali Courtois je čudesno odbranio i do poluvremena je ostalo 1:0.

U nastavku je prvi prijetio Real u 50. minuti. Benzema je odigrao povratnu loptu za Modrića koji je šutirao iskosa sa 16 metara, ali lopta je prohujala preko prečke.

Ključni detalj meča desio se u 59. minuti kada su gosti dobili crveni karton. Rodrygo je pobjegao Chilwellu koji ga je srušio kao posljednji igrač odbrane i zasluženo mu je pokazan put u svlačionicu.

Prednost igrača više aktuelni prvak Evrope iskoristio je u 74. minuti. Nakon izvanredne kombinacije poslije kornera, Asensio je preciznim udarcem s distance matirao Kepu za 2:0.

Do kraja je Real rutinski sačuvao vodstvo i jednom nogom je već u polufinalu Lige prvaka gdje ih očekuje bolji iz duela Manchester Cityja i Bayerna.