Slovačka – BiH 1:2, bomba Izeta Hajrovića!

ŽILINA – Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je večeras Slovačku u Žilini rezultatom 2:1. Slovaci su poveli golom Hamšika u 42. minutu susreta, a s tim rezultatom okončano je prvo poluvrijeme.

Preokret na stadionu “Pod Dubnom” započeo je golom Bičakčića u 69. minuti, a konačan rezultat postavio je Hajrović sjajnim pogotkom sa velike udaljenosti u 78. minutu utakmice.

Pobjedom protiv Slovačke BiH je zadržala prvo mjesto u kvalifikacijskoj grupi ispred drugoplasirane Grčke.   Slovačka je na trećoj poziciji bez šansi da se plasira u baraž za SP u Brazilu, javlja Fena.

****

Reprezentacije Slovačke i Bosne i Hercegovine večeras se sastaju u okviru 8. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u grupi G

Gotovo je! Pobjeda BiH nad Slovačkom!

90+2’        Faul nad Džekom.
90+1’        Još dvije minute do kraja.
90’        Hajrović šutira pored gola.
89’        Slobodan udarac za BiH.
87’        Slobodan udarac za BiH. Begović dobija žuti karton zbog odugovlačenja.
85’        Dobra prilika za Slovačku, ali lopta ide u gol aut.
83’        Slobodan udarac za BiH, Pjanić kraj lopte. Mucha to hvata. Mak je ušao umjesto Nemeca.
83’        Jakubko mijenja Weissa.

82’        Hubočan dobija žuti karton.
81’        Ibišević dobija žuti karton nakon jednog starta.
80’        Navijači BiH slave u Žilini!

78’        Hajroviiiiiiiiiiić!!! BiH vodi 2:1! Kakav udarac Hajrovića, sa distance!!
77’        Hajrović ulazi umjesto Misimovića.
76’        Još 15 minuta do kraja, Zmajevi dobijaju i dalje veliku podršku sa tribina. Trebamo postići još gol za veliko slavlje.
75’        Faul za Slovake na sredini terena.
75’        Velika borba na terenu, ekipe se smjenjuju u napadima.

73’        Kakva prilika za Slovačku! Nemec srećom šutira pored gola nakon sjajne kontre.
72’        Deseti korner za BiH.
71’        Sa tribina se ori “Bosna, Bosna”…

70’ Gooooooool!! Bičakčić poravnava nakon kornera na 1:1!
69’ Još jedan korner za naš tim.
69’ Salihovića je zamijenio Višća.
68’ Slovaci na sve načine odugovlače i valjaju se po terenu.
64’ Džeko pravi faul u napadu.
64’ Novi korner za BiH.

60’ Pritisak Zmajeva, Salihović zamalo neprecizan.
58’ Lulić šutira malo pored gola, sa distance.
57’ U drugom dijelu nismo još uspjeli stvoriti ozbiljniju šansu. Salihović je šutirao preko gola Slovačke.

56’ Bičakčić faulira Weissa 30 metara od našeg gola.
54’ Slobodan udarac za Slovačku na sredini terena.
52’ Sedmi korner za BiH.
51’ Prilika za Ibiševića, korner za BiH. Šesti.
50’ Zahirović mijenja Mujdžu u našim redovima.
46’ Weiss pogađa stativu Begovićevog gola. Imali smo sreće.
46’ Počelo je drugo poluvrijeme.

PRVO POLUVRIJEME SUSRETA SLOVAČKA – BiH ZAVRŠENO REZULTATOM 1:0

Prvo poluvrijeme utakmice u Žilini između Slovačke i Bosne i Hercegovine završeno je rezultatom 1:0 za domaću reprezentaciju.

Reprezentacija BiH započela je susret ofanzivno, a prvu priliku imali su Misimović i Džeko već u petom minutu susreta.

Misimović je nakon odlične akcije šutirao u lijevi ugao golmana Muche, a zatim je s nešto veće udaljenosti snažan udarac uputio Džeko, međutim u oba slučaja slovački golman je uspješno intervenisao.

Slovaci su igrali slično kao u Zenici kada su pobijedili s 1:0. Branili su svoj gol od napada bh. tima i čekali brze kontranapade. Prvu ozbiljniju šansu imali su upavo iz jedne takve situacije u 16. minutu susreta, ali Begović je bio na mjestu, javlja Fena.

***

45+1’ Kraj prvih 45 minuta. Slovaci vode 1:0 i pored dobre igre našeg tima. Slovaci su poveli nakon loše intervencije naše odbrane, poslije kontre koja je uslijedila pošto je Lulić izgubio loptu u napadu, piše Klix

45+1’ Velika šansa za BiH. Pjanićev šut brani Mucha, Džeko šutira preko gola.
44’ Novi korner za BiH.

42’ Nakon dobro istrčane kontre, Hamšik dovodi Slovake u vodstvo 1:0.

40’ Posljednjih pet minuta prvog dijela. Bilo je po nekoliko prilika na obje strane, mreže još miruju.
40’ Još jedan korner za BiH.
39’ Novi korner za BiH, dobra intervencija slovačke odbrane.
37’ Begović dobro brani šut Weissa.
36’ Mucha ponovo dobro interveniše ispred Džeke i izbija loptu u aut.
35’ Džeko izbija sam pred golmana. Korner za BiH. Bilo je kontakta sa Muchom, ali nema penala.

33’ Velika šansa za Slovačku, Hamšik je centrirao, a Nemec glavom šutira pored gola. Begović je već bio savladan.

32’ Ibišević dobija loptu u 16-ercu Slovaka, ali se nije snašao. Džeko šutira iznad gola Muche.
31’ Šestak šutira u Begovića.
30’ Kucka dobro šutira, neprecizno.

29’ Žuti karton za Pjanića nakon starta na Weissu.
28’ Odlična prilika za Džeku nakon kornera, Slovaci dobro intervenišu.
28’ Dobra prilika za BiH. Mucha brani šut Ibiševića, korner za Zmajeve.
27’ Zmajevi kreću u novi napad.

24’ Šestak postiže gol, srećom iz ofsajda.
24’ Faul na Kucki. Slobodan udarac za Slovačku. 30 metara od našeg gola.

22’ Pjanić šutira u živi zid.
22’ Faul na Luliću. Slobodan udarac za naš tim. Oko 25 metara od gola.
20’ Gol aut.
19’ Prekršaj na Pjaniću. Slobodan udarac za BiH.
16’ Prvi korner za Slovačku. Nakon kontre Weiss je šutirao, Begović odbio loptu u korner.
14’ Sa tribina se ori “Bosna je šampion”…
12’ Misimović također pravi oštar faul na Kucki, nakon čega je dobio usmenu opomenu sudije.
11’ Salihović je oštro startovao na Sestaka. Slobodan udarac za Slovačku.
10’ Fajterski početak Zmajeva. Dobro smo otvorili utakmicu.

6’ Dobar šut Džeke sa distance, Mucha ponovo na visini zadatka.
5’ Odlična šansa za Misimovića čiji šut iz 16-erca brani Mucha.

3’ Zmajevi imaju veliku podršku sa tribina. U toku je početno ispitivanje snaga na terenu, piše Klix
1’ Utakmica je počela. Prvi sa centra krenuli su nogometaši Slovačke. Sretno, Zmajevi! Idemo po pobjedu!

Stadion ”Pod Dubnom” u Žilini, na kojem za nešto više od sat vremena počinje kvalifikacijski meč za svjetsko prvenstvo u Brazilu između Slovačke i Bosne i Hercegovine, postepeno se popunjava navijačima BiH, javlja izvještač Fene.

Na stadionu se već čuje pjesma bh. tifoza, a očekuje se da će uskoro timovi izaći na zagrijavanje. Reprezentativci BiH prije nekoliko minuta izašli su na travnjak stadiona, najvjerovatnije da bi ”osjetili” atmosferu koja ih očekuje. Dočekani su ovacijama cijelog stadiona.

Bez sumnje, izabranici Safeta Sušića igrat će u Slovačkoj u domaćoj atmosferi pred nekoliko hiljada bh. navijača koji su u Žilinu došli iz domovine i drugih zemalja Evrope.

Ispred stadiona još uvijek se nalazi nekoliko hiljada navijaća, pa je upitno hoće li domaća selekcija uopće imati podršku.

“Imali smo u petak loš dan iz kojeg smo izvukli pouke i sada smo tu, imamo odličan teren, imamo fantastičnu podršku publike i svi uslovi za dobar rezutlat su tu”, rekao je selektor Safet Sušić.