PSG – Bayern 0:1

Bayern Minhen je u prvom duelu osmine finala Lige prvaka savladao u Parizu na Parku Prinčeva ekipu PSG-a s 1:0. Jedini pogodak na meču postigao je Kingsley Coman i donio je svom timu finu prednost pred revanš u Njemačkoj.

Bayern je još jednom pokazao da je kao i uvijek jedan od favorita za osvajanje Lige prvaka. Tim Juliana Nagelsmanna je odigrao odličan meč, bio je bolji rival i na kraju je zasluženo pobijedio.

PSG je očajno ušao u ovaj meč. Bayern je dominirao terenom od samog početka, ali ni Bavarci nisu uspjeli da stvore neku pravu šansu pred protivničkim golom sve do finiša prvog poluvremena.

Neymar je ponovo primio nekoliko jakih udaraca (Foto: EPA)

Joshua Kimmich je u 43. minuti imao dobru šansu da zatrese mrežu Parižana. Njegov dalekometni šut međutim dobro brani Gianluigi Donnarumma i na odmor se odlazi rezultatom 0:0.

PSG je otvorenije ušao u nastavak. Slabog Achrafa Hakimija zamijenio je Presnel Kimpembe i domaći tim je postao nešto ozbiljnija prijetnja golu Bayerna.

Međutim, ‘tanka’ završnica akcija nije ih dovela u neke velike prilike, da bi potom Bavarci krenuli u brzinu više, što im se isplatilo u 53. minuti kada su stigli do vodstva.

Alphosno Davies ubacio je loptu s lijeve strane u kazneni prostor PSG-A. Kingsley Coman je tamo i lagano plasira loptu iza leđa Donnarumme za prednost domaćeg tima od 1:0. Francuz nije slavio pogodak iz poštovanja prema bivšem klubu.

Christophe Galtier potom u igru uvrijedi Kyliana Mbappea, no to nije previše promijenilo situaciju na tereni jer je Bayern bio dominantan pred golom domaćeg sastava.

Donnarumma je u 62. minuti ‘čupao’ PSG. Eric Maxim Choupo-Moting odlično je gađao Donnarumma brani, a zatim dvije minute kasnije kamerunski napadač gađa pod prečku, golman domaćeg tima čudesno brani. U nastavku akcije pokušava i Pavard, ali Donnaruuma je u tim trenucima junak Parižana.

Jedna od prilika za Choupo-Motinga u večerašnjem meču (Foto: EPA)

Tek u 73. minuti PSG stvara prve velike probleme. Kylian Mbappe je izašao sam pred Yanna Sommera, ali golman Bayerna brani, da bi u nastavku akcije Pavard blokirao udarac Neymara.

Bayern je prepustio posjed PSG-u u tim trenucima. Mbappe je pravio navjiše problema odbrani bavarskog giganta, a u 82. minuti je upravo on uspio zatresti mrežu gostiju. Ipak, Mendes je u začetku akcije bio u ofsajdu i pogodak je poništen.

Dvije minute kasnije Nuno Mendes kreira još jednu veliku šansu. Uposlio je Lionela Messija, ovaj šutira, Pavard blokira i propada velika prilika za izjednačenje.

Sommer minut kasnije skida udarac Vitinhe, PSG je krenuo na sve ili ništa u ovom susretu, dok je Bayern čekao na neku kontru kojom bi došli do drugog gola. Ostalo je međutim na kraju 1:0 i Bayern kući nosi lijepu prednost.

Treba istaći da je Bayern meč završio s igračem manje. Benjamin Pavard je u nadoknadi dobio drugi žuti karton nakon žestokog starta nad Messijem