Škotska šokirala Hrvatsku, Ukrajina razbila Crnu Goru

U A-grupi kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Brazilu Škotska je u Zagrebu savladala Hrvatsku rezultatom 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Snodgarss u 26. minutu. Kiks Hrvatske iskoristila je Belgija koja pobjegla Hrvatskoj na tri boda i sada je usamljena na vrhu tabele.

Naime, izabranici Siniše Mihajlovića izgubili su u Bruxellesu 2:1 od Belgije. De Bruyne je glavom svladao Stojkovića i doveo Belgiju u vodstvo u 13. minutu. U 15. minutu drugog dijela na 2:0 povećao je Fellaini, a Kolarov je iz slobodnjaka samo ublažio poraz.

U B-grupi Malta je pogotkom Misfuda iznenadila Armeniju i slavila na gostovanju s 0:1, dok su Češka i Italija odigrali bez golova.

Austrija je s 2:1 pobijedila Švedsku u C-grupi. Alaba i Janko su doveli Austriju do 2:0, a poraz gostiju ublažio je Elmander. U istoj grupi Irska je sa 3:0 slavila protiv Farskih Otoka.

U E-grupi Albanija i Norveška su odigrale 1:1, a Slovenija je s 4:2 slavila na gostovanju u Islandu.

Azerbejdžan i Luksemburg su odigrali bez pobjednika 1:1 u F-grupi, a portugal je minimalnim rezultatom savladao Rusiju.

U H-grupi su Moldavija i Poljska odigrali 1:1, a Crna Gora je kod kuće teško poražena od Ukrajine 0:4.

Finska je s 1:0 pobijedila Bjelorusiju u jedinoj utakmici grupe I.