Sjajan rezultat SFK 2000 Sarajevo protiv Rossiyanke

SFK 2000 Sarajevo ostvario je sjajan rezultat protiv WFC Rossiyanka (0:0) u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka za žene, a junakinja utakmice je golmanica našeg predstavnika, Almina Hodžić.

Prvu priliku imala je Rossiyanka u trećoj minuti kada je Blynskaya šutirala, no lopta je otišla daleko od gola našeg predstavnika. Samo tri minute poslije na drugoj strani pokušala je Đoković, međutim ravno u golmanicu ruskog kluba. Ruskinje su uputile opasan centaršut pred gol SFK 2000 Sarajevo, ali Almina Spahić je dobro reagovala.

Kozhnikova je u 21. minuti loše šutirala glavom nakon kornera. Đoković je uputila fantastičnu loptu u 26. minuti, ali Armisa Kuč se nije dobro snašla pred golom ruske ekipe. Rossiyank je imala veliku šansa u 32. minuti. Nahi je bila u odličnoj poziciji, no katastrofalno je šutirala.

Najbolju šansu SFK 2000 Sarajevo je imao u 35. minuti, ali pored gola je šutirala Merjema Medić. Snažan šut uputila je Onguene, međutim golmanica našeg predstavnika odlično brani. Nahi je još jednom pokušala u 39. minuti, ali nije bilo promjene rezultata. Do kraja poluvremena nije bilo velikih šansi, te su mreže ostale mirovati.

Ruskinje su krenule agresivnije u nastavak utakmice. Onguene je izašla sama na Alminu Hodžić u 48. minuti, ali je golmanica SFK 2000 Sarajevo dobro odbranila. Nedugo nakon toga Kozhnikova je šutirala, ali Hodžić je opet odbranila. Naš predstavnik je imao veliku sreću u 65. minuti kada je Kovalenko pogodila prečku.

U sudijskoj nadoknadi ruska ekipa imala je dobru šansu, ali Hodžić je još jednom odlično odbranila. Ostalo je 0:0, što je odličan rezultat za našeg predstavnika. Bordo djevojke su dale posljednji atom snage da ostvare povoljan rezultat poput apsolutnog favorita, Rossiyanke.

SFK 2000 Sarajevo – WFC Rossiyanka 0:0

Stadion: Olimpijski stadion Asim Ferhatović Hase (Sarajevo). Gledalaca: 500. Sudija: Lois Otte (BEL). Žuti kartoni: Kuč, Medić (SFK 2000 Sarajevo).

SFK 2000 Sarajevo: Hodžić, M. Hasanbegović, Đoković (od 90. minute Kamerić), Am. Spahić, Kuč (od 90. minute Numanović), Al. Spahić, Kapetanović (od 81. minute Piskić), Medić, Kršo, Spasojević, Hadžić.

WFC Rossiyanka: Grichenko, Kozhnikova, Dmitrnko, Cholovyaga, Sochneva, Nahi (od 84. minute N'Rehy), Kovalenko, Onguene (od 74. minute Boychenko), Blynskaya, Aleksanyan.