Široki na krilima Wagnera ostvario veliku pobjedu u Azerbejdžanu

Nogometaši Širokog Brijega su u prvoj utakmici prvog pretkola kvalifikacija za Evropa ligu ostvarili su odličan rezultat protiv Qabale iz Azerbejdžana, a rezultat je na kraju bio 2:0 za našeg predstavnika.

U prvom poluvremenu nije viđeno mnogo prilika, te je zbog temperature od gotovo 35 stepeni Celzijusovih rezultat nakon prvog dijela bio 0:0.

U drugom dijelu naš predstavnik je krenuo mnogo borbenije i ofanzivnije, a ta bolja igra je kulminirala i šansama za Široki.

Vodstvo našem timu je donio sjajni Wagner koji je u 74. minuti pogodio za vodstvo Širokog.

I nakon vodećeg gola naš predstavnik je bio bolji tim na terenu, te su propustili mnogo prilika za ubjedljiviju pobjedu.

Ipak još jednom je Wagner pokazao kakav je majstor kada je u finišu utakmice, tačnije u 89. minuti postigao još jedan gol i time postavio konačan rezultat u ovoj utakmici od 2:0.

Revanš susret se igra za sedam dana na Pecari, što će biti prava prilika za proslavu ulaska našeg tima u drugo pretkolo Evropa lige.

Avaz

GABALA – Stadion Qäbälä Şähär. Teren odličan, vrijeme sunčano i vruće (34 C). Sudac: Artyom Kuchin (Kazahstan).
STRIJELCI: 0-1 Wagner (74), 0-2 Wagner (89).
FC GABALA: Agayev, Mendy, Levin, Abışov, Taghizade, Allahverdiyev, Rafael, Jamalov (57. Cristea), Hajiyev, Ropotan, Dodô. Trener Dorinel Munteanu.
NK ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Brekalo, Laštro, Marković (27. Barišić), Ćorić, Pehar, Zakarić (90. Kožulj), Landeka, Wagner, Peko (90. Ivanković), Marić. Trener Slaven Musa.