Široki i Sloboda podijelili bodove na Pecari

Široki Brijeg i Sloboda su remizirali (2:2) u jednoj odličnoj utakmici odigranoj u okviru drugog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Prva je prijetila Sloboda. U desetoj minuti Grahovac je ostavio loptu za Karića koji očajno šutira da bi Široki poveo šest minuta poslije. Wagner je sjajno probio, te uposlio Barabana koji je matirao Pirića.

U 25. minuti utakmice Široki je udvostručio prednost. Crnov je centrirao u šesnaesterac, lopta kroz čitavu odbranu Slobode prošla do Wagnera koji je pogodio za 2:0. Sloboda je mogla do smanjenja prednosti u posljednjim trenucima prvog dijela, ali je Ordagić poslije odličnog prodora loše šutirao.

Husref Musemić je od prve minute drugog dijela u igru uveo Sulejmana Krpića, a on mu se odužio sa golom u 50. minuti kojim je Sloboda u svega tri minute izjednačila rezultat. Prethodno je pogodio Karić poslije asistencije Vladimira Grahovca.

Igrala se 67. minuta kada je Sloboda imala veliku priliku. Efendić je sjajno centrirao, a Krpić sa svega par metara promašio odličnu priliku. U sljedećem napadu je zaprijetio i Baraban, ali bezuspješno. Do kraja utakmice nije bilo prilika, te je ostalo 2:2.

Široki Brijeg-Sloboda 2:2 (Baraban 16’, Wagner 25’; Karić 47’, Krpić 50’)