Zahuktava se borba za opstanak: GOŠK ostvario ogromnu pobjedu i pobjegao iz zone ispadanja

Nogometaši GOŠK-a pobijedili su kao gosti ekipu Zvijezde 09 rezultatom 2:1 u okviru 26. kola WWin lige BiH i dodatno su zakomplikovali situaciju na dnu tabele.

Gabeljani su barem privremeno pobjegli iz opasne zone, dok je Zvijezda 09 ovim porazom i definitivno izgubila realne šanse da sačuva prvoligaški status.

Ipak, susret je sjajno počeo za domaćine. U 8. minuti Saliman je na dodavanje Mulalića iz blizine pogodio za 1:0, ali GOŠK se nije predavao.

Primljeni pogodak nije ih nimalo poremetio, jer su do kraja prvog poluvremena bili mnogo bolji rival i zasluženo su preokrenuli. Prvo je Hasukić u 20. minuti poravnao na 1:1, a u 45. minuti Marasović je na sjajno dodavanje Gogića pogodio za vodstvo Gabeljana 2:1.

U drugom poluvremenu igra se odvijala uglavnom na sredini terena, te je GOŠK uspio sačuvati prednost za veliku pobjedu kojom su produžili nadu za opstanak.

Zvijezda 09 će u narednom kolu gostovati Veležu, dok je GOŠK domaćin Tuzla Cityju.