SFK 2000 Sarajevo deklasirao Crvenu zvezdu

Fudbalerke SFK 2000 Sarajevo savladale su danas u prijateljskoj utakmici ekipu Crvene zvezde ubjedljivim rezultatom 5:1.

Bordo igračice odigrale su odličan meč, a to se posebno odnosi na Minelu Gačanicu koja je utakmicu završila sa četiri gola.

SFK 2000 Sarajevo do vodstva je stigao već u petoj minuti pogotkom Dajane Spasojević, da bi na 2:0 povisila Gačanica u 40. minuti susreta.

Ista igračica do kraja utakmice postiže još tri gola za Sarajevo, dok je Crvena zvezda uspjela postići tek jedan pogodak i tako barem malo ublažiti ubjedljiv poraz.

U redovima SFK istakla se i golmanica Envera Hasanbegović sa nekoliko sjajnih odbrana.

Inače, utakmica je odigrana u Trening centru FK Sarajevo u Butmiru i obilježila ju je lijepa atmosfera.

Fudbalerke dva kluba su prije utakmice posjetile i gradsku Vijećnicu.