Sevilla ispala iz Evrope, Arsenal remizirao u Nizozemskoj

Večeras su u Lensu i Eindhovenu odigrane prve dvije utakmice posljednjeg 6. kola grupne faze UEFA Lige prvaka, a viđeno je jedno veliko iznenađenje.

Sevilla je doživjela poraz od Lensa rezultatom 2:1 i na taj način Andalužani su takmičenje završili na posljednjem 4. mjestu u grupi.

To znači da ih na proljeće nećemo gledati ni u njigovom najomiljenijem takmičenju – Ligi Evrope.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda u nastavku penali donose uzbuđenja. Prvi smo vidjeli u 63. minuti kada je Przemyslaw Frankowski pogodio s bijele tačke za vodstvo Lensa.

Poravnanje smo vidjeli u 79. minuti. Sergio Ramos je pogodio s bijele tačke za poravnanje Seville, a to je učinio nakon što je dva puta izvodio jedanaesterac. Prvi je bio ponovljen.

Prvi penal je Ramosu odbranio golman Brice Samba, ali je napravio prestup, pa je Ramos u drugom pokušaju “panenkom” pogodio za poravnanje.

Kada je Sevilla krenula na “sve ili ništa”, u pretposljednjoj minuti sudijske nadoknade domaći istrčavaju sjajnu kontru, a Angelo Fulgini pogotkom odvodi Lens u Evropsku ligu.

U drugoj utakmici rasterećeni Arsenal, koji je već osigurao prvo mjesto u grupi, remizirao je sa PSV-om kojem je to bilo dovoljno da se Topnicima pridruže u nokaut fazi.