Čelik u nevjerovatnoj atmosferi izborio plasman u Prvu ligu FBiH

U baražu bolji od Klisa

Fudbaleri Čelika izborili su plasman u Prvu ligu FBiH. U revanš duelu baraža na Bilinom polju u nevjerovatnoj atmosferi pred oko 10.000 gledatelja savladali su Klis Buturović Polje rezultatom 3:0 i sa ukupnih 4:1 (prvi meč 1:1) izborili promociju u Prvu ligu FBiH.

Prvi napad na utakmici imali su gosti u drugoj minuti preko Vile, bez problema za odbranu Čelika.

Nakon toga Zeničani preuzimaju sredinu terena, drže posjed i strpljivo čekaju svoju šansu.

Prva prava prilika i pogodak u 14. minuti. Salčinović je izveo korner, a Žuna glavom pogađa za erupciju oduševljenja na Bilinom polju.

Nakon gola Čelik je izgledao sigurnije i bolje na terenu, a do novog slavlja čekala se 28. minuta.

Ponovo je korner bio koban za goste. Ovaj put se sjajno na drugoj stativi snašao Karalić i to je bilo 2:0.

U 40. minuti Šijerkić propušta veliku priliku, šutirao je sa sedam metara, lopta ide pored gola golmana Cere, ostalo je 2:0 što je bio i rezultat prvog poluvremena. Ovome dodajmo da je i Durmiš imao veliku priliku u 44. minuti, ali odbrana Klisa je loptu izbacila sa gol linije.

Početkom drugog poluvremena odvažnija igra Klisa imali su dvije prilike. Prvo je Durmo spasio Čelik, a onda nakon prekida odbrana Zeničana dobro reaguje.

U 57. minuti Durmiš je izašao sam na golmana Klisa, ali loše šutira, propala je velika prilika da Čelik “završi” utakmicu u tim momentima.

U 78. minuti novo slavlje za Čelik. Karalić je postigao svoj drugi pgoodak za 3:0 i u tim momentima jasno je bilo da će Čelik igrati u Prvoj ligi FBiH naredne sezone.