Sarajevu samo bod protiv Radnika na Koševu

Fudbaleri Sarajeva odigrali su na Koševu neriješeno protiv Radnika u okviru prvog kola Lige za prvaka te tako neugodno iznenadili svoje navijače.

Meč je počeo furiozno jer je rezultat na semaforu nakon prve dvije minute bio 1:1.  Domaće je u vodstvo doveo Amer Bekić i to u 27. sekundi utakmice dok je stvari na početak vratio bivši igrač Sarajeva, Ševko Okić, već u narednom napadu Radnika.

Nakon toga utakmica je ušla u nešto mirniju fazu igre a Sarajevo je imalo inicijativu i nekoliko prilika ali se rezultat nije mijenjao do kraja prvog poluvremena.
Na otvaranju drugog dijela, najbolji pojedinac na susretu, Anel Hebibović je mogao Sarajevu vratit prednost ali je njegov udarac otišao pored gola. Sljedeći napad je opet donio veliku priliku ali je izgledan udarac izblokiran.

I u narednim minutama tim sa Koševa je napadao ali je Lučić bio nesavladiv. Kako se susret bližio kraju, obruč oko gola Radnika se sve više sužavao ali domaći su bili isuviše nervozni i nestrpljivi i nisu uspijevali ugroziti gol gostiju koji su se opredijelili na čuvanje rezultata.

Do kraja se rezultat nije mijenjao te je tako Sarajevo napravilo neočekivan kiks za vodećim dvojcem lige, Zrinjskim i Sarajevom.

Nakon susreta trener Sarajeva, Mehmed Janjoš je rekao da njegova ekipa nije imala sreće
–    Poveli smo i brzo primili pogodatk. Propustili smo dosta zicera, nismo imali srece, ali idemo dalje da skupljamo bodove. Moramo se podići i pripremiti se za Slobodu.

Trener Radnika, Nebojša Milošević je bio zadovoljan bodom.
–    Nismo htjeli da budemo ovoliko defanzivni ali zbog kvalitete Sarajeva smo morali tako igrati. Imali smo dosta izostanaka kao i oni ali su se moji igrači borili i zasluženo smo osvojili ovaj bod.

Sarajevo u narednom kolu gostuje Slobodi, dok će Radnik gostovi kod Krupe na Vrbasu.