Sarajevu pripao gradski derbi

Ahmetović sa dva gola srušio Željezničar!

Bordo tim slavi veliku pobjedu

Sarajevo je u gradskom derbiju odigranom u 16. kolu Premijer lige BiH savladalo Željezničar na Koševu rezultatom 2:1.

Još jedan dobar derbi odigrali su sarajevski rivali, a na kraju je ekipa Husrefa Musemića upisala nova tri boda kojima su se ponovo odvojili na vrhu tabele.

Uvodne minute derbija nisu ponudile previše, da bi Sarajevo iz prve šanse na utakmici u 16. minuti došlo do prednosti. Nakon dobrog ubacivanja Miloša Stanojevića sa desne strane, Mersudin Ahmetović je izmakao odbrani Željezničara i lagano je pogodio mrežu gostiju sa Grbavice za prednost od 1:0.

Radost domaćeg tima nije dugo trajala. Već u 19. minuti Željo je poravnao i to sa bijele tačke. Stanojević je u kaznenom prostoru oborio Veselinovića, a sudija Peljto bez previše razmišljanja pokazuje na bijelu tačku. Precizan sa 11 metara je Sulejman Krpić za izjednačenje rezultata na 1:1.

Željezničar je u 25. minuti ostao sa igračem manje. Miloš Bakrač je u samo dvije minute dobio dva žuta kartona i morao je pod tuš, a Sarajevo prednost igrača više koristi samo šest minuta kasnije kada Ahmetović prekrasno pogađa za 2:1 na ubacivanje Šabanovića.

Do kraja prvog poluvremena još dvije dobre šanse za Bordo tim. U 44. minuti je Tatar šutirao tik pored gola, da bi u nadoknadi prvog poluvremena Crepulja snažno šutirao iznad prečke gola Željezničara i na odmor se otišlo vodstvom Sarajeva od 2:1.

Sarajevo je drugo poluvrijeme otvorilo pokušajima Velkoskog i Stanojevića, ali promjene rezultata nije bilo.

Potom se igra umirila. Sarajevo je mirno čuvalo prednost i nije dozvoljavalo protivniku da napravi previše pred golom Kovačevića.

Bordo tim nije previše srljao, ali su se povukli u finišu meča. Željezničar je imao nekoliko opasnih napada, no završnog udarca prema golu Kovačevića nije bilo.

U 89. minuti snage na terenu su poravnate. Šabanović je neoprezno laktom udario Krpića i Peljto mu je pokazao drugi žuti karton i put u svlačionicu.

Pokušali su gosti napraviti nešto u samom finišu. Međutim, do kraja je ostalo 2:1 i Sarajevo je stiglo do pobjede u derbiju.