Sarajevo se ispromašivalo na Koševu, a Borac to kaznio i osvojio bod

Bez pobjednika u derbiju

Fudbaleri Sarajeva remizirali su danas na svom terenu protiv banjalučkog Borca 1:1 u derbiju 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo nije moglo bolje otvoriti današnju utakmicu jer je već u drugoj minuti bordo klub uspio da dođe do prednosti protiv banjalučkog kluba.

Sjajno je Šećerović poslao dubinsku loptu za Suljića, ovaj izbjegao ofsajd zamku i lobovao Ćetkovića koji je istrčao u prazno, te je to bilo 1:0 za ekipu Sarajeva.

Borac prvi put prijeti u devetoj minuti kada je nakon centaršuta glavom pokušao Lukić, ali je lopta otišla preko gola. Novu šansu vidjeli smo u 17. minuti, ali pred golom Borca. Varešanović je pokušao glavom, no Ćetković je sada bio siguran.

Pet minuta kasnije nova prilika za Sarajevo. Kapić je proigrao Hebibovića koji se ušetao do peterca Borca, ali na kraju mu je lopta pobjegla van terena.

U 25. minuti nova šansa za domaće. Jedan od igrača Sarajeva je pokušao, ali je Ćorić u posljednji trenutak izbacio loptu s gol linije i spasio Borac. Borac uzvraća tri minute kasnije. Ayaz je prošao po lijevoj strani i uposlio Lukića koji iz dobre pozicije šutira pored gola.

Sarajevo uzvraća već u idućem napadu. U šansi je bio Kapić koji je trebao samo da loptu zakuca u mrežu Borca, ali ju je promašio i još jedna prilika bordo kluba otišla je u nepovrat.

U finišu prvog dijela još dvije šanse za bordo klub. U 39. minuti Ćetković je intervenisao ispred Varešanovića, dok je šest minuta kasnije uspio odbraniti i pokušaj Kapića s distance.

Sarajevo je do drugog gola moglo već nakon pola minute igre u drugom dijelu. Avramovski je odlično prošao po desnoj strani i uposlio Bagarića koji sa svega nekoliko metara šutira pored gola Borca. Navijači su već vidjeli loptu u golu, ali se napadač Sarajeva nije proslavio.

Veliku priliku bordo tim imao je ponovo u 57. minuti. Ćetković je loše reagovao nakon centaršuta Hebibovića, Bagarić je loptu dodao do Suljića koji sa nekoliko metara pogađa stativu gostujućeg gola.

Kazna za velike promašaje stigla je samo dvije minuta kasnije. Lukić je sjajnim lažnjakom izbacio dvojicu igrača Sarajeva, a zatim sa nekih 15 metara pogodio suprutni ugao gola Dizdarevića za 1:1 i povratak Borca u meč.

Gosti su novu šansu imali u 66. minuti, a zaprijetio je ponovo Lukić. Napadač Borca pokušao je iskosa s lijeve strane, ali je njegov udarac uspio da odbrani Dizdarević.

Sarajevo je nakon primljenog gola imalo incijativu na sredini terena. Bordo tim je zaprijetio u 75. minuti kada je pokušao Oremuš, ali je lopta otišla daleko pored gola gostujućeg tima. Dvije minute kasnije na drugoj strani ponovo prijeti Lukić, no Dizdarević je siguran.

Bordo tim je pokušao do kraja meča da dođe do nove prednosti i tri boda u ovom derbiju, ali Borac je uspio da se odbrani i na kraju je rezultat ostao 1:1.