Sarajevo protutnjalo Bijeljinom, Čelik siguran protiv GOŠK-a

Bordo tim se tako iskupio navijačima nakon ispadanja iz Kupa BiH u srijedu te se ujedno priključio gornjem dijelu premijerligaške tabele.

Ekipu Husrefa Musemića u vodstvo je doveo Velkoski golom iz penala, zbog kojeg su prethodno domaći igrači imali mnogo pritužbi na račun glavnog sudije Čuića.

Mogao je Radnik ubrzo izjednačiti preko Beširevića, ali je njegov udarac iz slobodnog udarca završio na prečki gola pa se na odmor otišlo s rezultatom 0:1.

U drugom poluvremena prava rapsodija Bordo tima.

Prvo je Ahmetović u 54. minuti nakon brze kontre udvostručio prednost, a onda je korpulentni napadač u 70. minuti postigao svoj novi gol na asistenciju Hebibovića.

Mihojević je potom postigao četvrti gol za Sarajevo, a konačnih 1:4 postavio je Glišić u sudijskoj nadoknadi.

Sarajevo se s novom pobjedom probilo na četvrto mjesto Premijer lige, dok je Radnik ostao na osmoj poziciji.

Čelik je na Bilinom polju ostvario sigurnu pobjedu protiv GOŠK-a rezultatom 2:0.

Domaći su u vodstvo stigli u 26. minuti preko Šišića, a dvije minute prije odlaska na odmor udvostručili su prednost.

Nakon velike greške golmana gostiju Kozića, Kouadio je stigao do lopte i pogodio s dva metra.

U drugom poluvremenu je viđena nešto lošija igra, a Zeničani su u nekoliko navrata mogli stići i do uvjerljivije pobjede.

Čelik je s novom pobjedom prestigao Slobodu i Vitez te su sada na 10. mjestu Premijer lige, dok je GOŠK poziciju iznad s dva boda više.