Sarajevo poraženo u derbiju: Zrinjski stopostotan i nakon četvrtog kola, Radulović srušio bordo tim

U derbiju 4.kola BHT Premijer lige BiH odigranom na našem najvećem stadionu Zrinjski je sasvim zasluženo savladao Sarajevo sa 1:0. Veliku pobjedu gostima donio je Radulović nakon sjajne akcije.

S ovom pobjedom Mostarci su već sada postali glavni kandidati za šampionsku titulu. Odigrali su taktički sjajno i na kraju dočekali šansu da zabiju pogodak.

Aktueni prvak nije bio na nivou, bez želje agresivnosti se ne može doći do tri boda, pa je tako doživio prvi poraz nakon 30 utakmica na svom stadionu.

Prvi su zaprijetili gosti, Zakarić je izveo korner, stvorila se gužva, Laštro je šutirao, ali je Barić izblokirao udarac. U 6.minuti udarac Alispahića iz slobodnog udarca sa 25 metara završava u rukama Karačića. U 9.minuti Plamići su izveli dobro akciju, ali na kraju je Todorović loše reagirao, pa je Delač bez problema uhvatio loptu.

Novo uzbuđenje u 18.minuti. Velkoski je bio u dobrom prodoru, ali na kraju Graovac izbija u korner. U 30.minuti Mešanović je pokušao iz daljine, ali Delač je izbacio u korner. Igrala se 35.minuta kada je Puzigača pokušao iz slobodnjaka, Karačić je bio nesiguran, ali ipak iz drugog pokušaja uspio uhvatiti loptu. Domaći prijete i u 40.minuti. Alispahić je isprobao udarac, ali Karačić bez problema brani. Do kraja prvog poluvremena nije bilo uzbuđenja.

Tim sa Koševa je agresivnije otvorio drugi dio. U 49.minuti Ikande je pokušao iz daljine, ali lopta je otišla daleko pored gola. Minut kasnije Benko pokušava, ali bez problema za Karačića. U 54.minuti velika šansa za bordo tim. Velkoski je iskosa šutira, ali golman Plemića sjajno reagirao i izbacio loptu u korner. U 56.minuti opasan napad Mostaraca, ali na kraju Barbarić spašava domaći tim. Potom u 64.minuti Mešanović pokušava sa 25 metara, ali Delač nije imao potrebe da reagira.

Mladi golman gostiju je pogriješio u 72.minuti, Radovac je bio u blizini, ali nije uspio da stigne do lopte. Tom prilikom se golman Zrinjskog i povrijedio, pa je morao van terena, zamijenio ga je Bandić. U 82.minuti šok na Koševu. Sjajna akcija Plemića, Stojanović sjajno prošao, Mešanović majstorski pustio loptu, a Radulović matirao Delača. U 88.minuti Puzigaća sjajno izvodi slobodnjak, ali Bandić čudesno brani. Do kraja jalovi napadi Sarajeva koji nisu urodili plodom.