Sarajevo pobjedom protiv Borca prekinulo seriju loših rezultata

U derbi susretu 13. kola m:tel Premijer lige BiH nogometaši Sarajeva pobijedili su Borac na Bilinom polju rezultatom 1:0. Time je prekinuta nezapamćena kriza kluba s Koševa koji je u prethodnih devet ligaških utakmica ostvario samo jednu pobjedu.

Toliko željena pobjeda konačno će donijeti potreban mir koševskom ligašu koji do kraja polusezone ima nešto lakši raspored i priliku da popravi bodovni saldo.

Već u 3. minuti iznenada se ukazala šansa iskusnom Ahmetoviću, ali Pavlović je maestralno odbranio njegov udarac sa šest-sedam metara. Opasno je bilo i u 9. minuti. Ikić je ubacio s desne strane, a udarac Varešanovića glavom iz blizine zaustavio je Pavlović.

Dvije minute kasnije, Lukić je šutirao glavom sa osam metera, ali Šahinović je sjajno odbranio i spasio Sarajevo. U 20. minuti Piščević je dobro šutirao glavom, ali ponovo je Šahinović odlično odbranio.

Borac je do kraja prvog dijela mogao do vodstva u 34. minuti.Nakon lijepe akcije u lopta je došla do Tatara koji je bio u idealnoj šansi, ali Đokanović je izvanredno uklizao i spasio čist gol.

Drugo poluvrijeme nije počelo obećavajuće i igralo se oprezno s obje strane, ali Sarajevo je ipak došlo do gola iz takve igre.

U 59. minuti Ikić je ubacio s desne strane, a Varešanović je dobro reagovao i pogodio za 1:0 i veliko slavlje bordo igrača i navijača.

Nakon toga Borac je imao inicijativu, ali bez pravih šansi. U 74. minuti nakon kontre Sarajeva bilo je veoma opasno, ali Džafić je izblokiran.

Borac je do poravnanja mogao u 77. minuti. Prvo je udarac Ninkovića sjajno odbranio fenomenalni Šahinović, a nakon odbijene lopte Tatar je sa svega nekoliko metara šutirao visoko preko gola i do kraja je ostalo 1:0.

Sarajevo će u narednom kolu gostovati dobojskoj Slogi, dok je Borac domaćin Posušju.