Zrinjski u mostarskom derbiju savladao Velež i preuzeo prvo mjesto na tabeli

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su na stadionu Pod Bijelim brijegom u zaostaloj utakmici 6. kola m:tel Premijer lige BiH i velikom mostarskom derbiju ekipu Veleža rezultatom 1:0 te su tako nakon dugo vremena ponovo preuzeli prvo mjesto na tabeli.

Prvak BiH je od početka utakmice bio opasniji uz blagu inicijativu, a do gola su stigli već u 10. minuti. Bio je to sjajan udarac Bekića nakon kojeg je lopta završila pod prečkom gostujućeg gola.

Velež je potom došao malo do daha, otvoreno se igralo, ali nije bilo mnogo velikih šansi. Izabranici Amara Osima su najbliže golu bili u 35. minuti kada je Jakovljević izblokirao Zajmovića u posljednji trenutak. Poluvrijeme je okončano rezultatom 1:0.

U nastavku smo gledali veoma lošu utakmicu bez pravih prilika. Bilo je vidljivo da su domaći igrači fizički pali zbog čestih utakmica pa su očito rutinski čuvali prednost do kraja utakmice.

I pored toga, Zrinjski je imao najbolju šansu u drugih 45 minuta kada je Malekinušić šutirao glavom, ali je bio neprecizan. Ostalo je 1:0 za izabranike Sergeja Jakkirovića.

Zrinjski je današnjim trijumfom prestigao Široki Brijeg i preuzeo prvo mjesto na tabeli Premijer lige BiH. Od Širokobriježana sada ima dva boda više uz utakmicu manje, dok je Velež ostao na sedmoj poziciji.

U narednom kolu Zrinjski gostuje Leotaru, dok će Velež dočekati Slobodu.