Sarajevo nije uspjelo, Celtic u grupnoj fazi Evropske lige

Škoti slavili u Zenici

Fudbaleri Sarajeva poraženi su večeras u Zenici od Celtica u play-offu Evropske lige sa minimalnih 1:0 i oprostili su se od Evrope za ovu sezonu.

Celtic je krenuo s pritiskom od početka utakmice i vidjelo se da žele nametnuti svoj ritam i incijativu na sredini terena. Međutim, škotski klub nikako nije uspio ozbiljnije da zaprijeti jer se Sarajevo odlično branilo.

Prvu ozbiljniju priliku na meču imao je bordo klub u 14. minuti. Sjevnula je kontra Sarajeva koju je povukao Fanimo, lopta ide Tataru, koji iz teške pozicije šutira, ali lopta je završila pored gola.

Sarajevo je ponovo zaprijetilo u 31. minuti. U centru pažnje još jednom bio je tatar koji je odlično prošao po boku i prevario dvojicu igrača Celtica, ali u posljednji trenutak gosti su uspjeli izblokirati njegov udarac.

Celtic je prvu priliku imao tek u 41. minuti. Edouard iz prve proigrava Elyounoussija koji šutira pravo u Kovačevića. U posljednjim sekundama prvog dijela Tatar i Fanimo su odlično počeli kontru, ali na kraju je engleski igrač loše zahvatio loptu.

U drugom poluvremenu Celtic je zaigrao nešto brže i bili su dosta opasniji. U 55. minuti zaprijetio je Elyounoussi, ali je Kovačević odbranio njegov pokušaj. Desetak minuta kasnije pokušao je i Christie, ali nije bio dovoljno precizan.

Celtic je u 70. minuti uspio da dođe do vodstva. Edouard i Christie su dobro kombinovali, a ovaj drugi je šutirao s vrha kaznenog prostora, Kovačević je odbranio njegov udarac, ali je loptu odbio do Edouarda koji pogađa za 0:1.

Nakon primljenog gola Sarajevo je zaigralo dosta otvorenije zbog čega je Celtic prijetio iz kontre. U 76. minuti dobru šansu imao je Christie, ali Kovačević je ovaj put siguran. Samo dvije minuta kasnije ponovo je Christie u šansi. Lobovao je Kovačevića, no Đokanović spašava mrežu Sarajeva.

Do kraja utakmice Sarajevo je pokušavalo nekako da zaprijeti gostima i dođe do izjednačenja, ali nisu uspjeli. Celtic je prošao u grupnu fazu, ali je Sarajevo ostavilo odličan utisak iz ove sezone i bili su na korak od plasmana dalje, ali nažalost na kraju nisu uspjeli, no mogu biti ponosni na sve ono što su pokazali ove sezone u Evropi.