Sarajevo nepobjedivo, jesenji prvak stanuje na Koševu!

Kolo prije kraja imaju šest bodova prednosti u odnosu na Željezničar

Borac i Sarajevo remizirali su (2:2) u derbiju 18. kola Premijer lige BiH i Bordo tim je sa još jednim bodom samo potvrdio osvajanje jesenje titule kolo prije kraja prvog dijela prvenstva.

Sarajevo je ofanzivno ušlo u meč i u šestoj minuti gosti propuštaju dvije velike šanse. Dujaković prvo blokira Hebibovića, a zatim Handžić iz sjajne pozicije nije uspio savladati sjajnog Pavlovića.

Gosti su dominirali u početnih 15-ak minuta, da bi Borac iz prve šanse na utakmici došao do vodstva u 19. minuti meča. Jovo Lukić dolazi do lopte u kaznenom prostoru, uposlio je Almedina Ziljkića, a ovaj zabija za 1:0.

Bordo tim dominira u posjedu lopte nakon primljenog gola. Ipak, nisu gosti imali pravu završnicu i nije bilo pravih šansi da se savlada Pavlović.

Do kraja prvog dijela vrijedi samo izdvojiti pokušaj domaćih preko Ziljkića u 35. minuti meča, no Kovačević brani i na odmor se otišlo vodstvom domaćeg tima od 1:0.

Nakon 15-ak mirnih minuta u nastavku u kojem se ništa posebno nije dešavalo, a zatim u pet minuta dva gola.

Sarajevo je u 59. minuti došlo izjednačenja. Fanimo se našao sam pred Pavlovićem i matirao ga je za izjednačenje rezultata na 1:1.

Samo pet minuta kasnije Borac je ponovo poveo. Vojnović odlaže loptu za Stojana Vranješa, a ovaj zabija gol za 2:1.

Zatim gosti ostaju sa igračem manje. Anel Hebibović u dvije minute dobija dva žuta kartona i sudija Elvis Mujić mu pokazuje put u svlačionicu.

Međutim, Borac se zatim povlači. Sarajevo je kontrolisalo igru, konstantno je Bordo tim napadao, a to im se isplatilo u 85. minuti kada Fanimo pogađa za 2:2.

To je bio i konačan rezultat ovog meča. Sarajevo je i dalje neporaženo, osigurana je jesenja titula, a bodovni saldo mogu povećati naredne sedmice kada na Koševo stiže Sloboda.