Sarajevo nakon penala ispalo u prvom pretkolu Evropske lige

Zarija je na Koševu nakon boljeg izvođenja penala savladala Sarajevo i izborila drugo pretkolo Evropske lige.

Ekipa Mehmeda Janjoša od početka susreta je nametnula svoj tempo i bio dominantniji rival na terenu.

Prvu veliku priliku imao je Bekića, koji je dobro šutirao s 30-ak metara ali je golman Zarije dobro reagirao.

Potom se Crnkić okušao, a u 11. minuti Hebibović se našao u dobroj prilici, ali iz neposredne blizine gola glavom šutira pored stative protivnika.

Ofanziva Bordo tima je urodila plodom u 13. minuti kada Hebibović dovodi Sarajevo u vodstvo od 1:0 nakon gužve u šesnaestercu Zarije.

Nastavilo je s Sarajevo s napadima, a takva igra je nagrađena dosuđenim penalom u 35. minuti. Oboren je Sarić, a s bijele tačke pogađa Kadušić.

Zaria je smanjila rezultat pola sata prije kraje meča. Nakon ubačaja rezerviste Suvorova iz slobodnog udarca sa desne strane lopta je prošla kroz nekoliko igrača i Zagynailov iz peterca pogađa za 2:1.

Sarajevo je tri minute prije isteka regularnog dijela utakmice moglo doći do trećeg gola, ali je golman Pascenco odbranio gol Crnkića.

U 94. minuti Novicov je dobio direktan crveni karton zbog divljačkog udaranja Anđušića pa je Zarija u produžetke ušla s igračem manje.

Mogla je ekipa Mehmeda Janjoša u produžecima doći do pobjede, ali prosto je nevjerovatno šta je Sarajevo u nekoliko navrata promašilo.

Uslijedili su dramatični penali gdje se bolje snašao moldavski tim.