Sarajevo – Leotar 3:0

Nogometaši Sarajeva pobijedili su na stadionu Bilino Polje u Zenici u okviru 8. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Leotara rezultatom 3:0 te su tako najavili izlazak iz krize budući da su u prethodna četiri kola osvojili svega dva boda.

Bordo tim je krenuo žestoko pa su u prvih 15 minuta već imali pet udaraca ka gostujućem golu. Nagrada je stigla u 19. minuti. Musa je sjajno probio po desnoj strani i centrirao, a Ikić se sjajno snašao u šesnaestercu i pogodio za 1:0.

Sredinom prvog poluvremena Sarajevo je udvostručilo vodstvo. I ovaj put je raspoloženi Musa sjajno probio i asistirao, dok je strijelac bio Mulahusejnović. Do kraja prvog poluvremena imalo je Sarajevo još nekoliko dobrih šansi, ali promjene rezultata nije bilo.

Sarajevo je i u nastavku utakmice bilo bolje, ali je ekipa iz Trebinja imala više napadačkih ambicija. Utakmica je bila riješena u 73. minuti. Odlični Ikić se ovaj put našao u ulozi asistenta, a Varešanović je zatresao mrežu nakon dobrog driblinga i uz pomoć defanzovca gostiju koji nije uspio spriječiti pogodak.

Više nije bilo pogodaka na večerašnjem susretu koji se igrao pred praznim tribinama zbog suspenzije koju je Bordo klubu izrekao Nogometni savez BiH.

Sarajevo se večerašnjom pobjedom probilo na prvo mjesto premijerligaške tabele s dva boda više u odnosu na drugoplasirani Široki Brijeg koji ima dvije utakmice manje. Leotar je na osmoj poziciji. U narednom kolu Sarajevo gostuje Zrinjskom, dok će Leotar dočekati Posušje.