Sarajevo – Lech 0:2

Drugo pretkolo Lige prvaka

Sarajevo je sa 0:2 poraženo u prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka od poljskog Lecha. Iako je Sarajevo dobro krenulo i već u osmoj minuti imalo veliku šansu preko Benke, gol su primili nakon jako loše rekacije odbrane u 40. minuti, a strijelac je bio Hamalainen. U drugom poluvremenu domaći kreću ofanzivnije, preuzimaju inicijativu ali ponovo ne koriste solidne šanse, što se sveti u 62. minuti nakon još jedne jako loše reakcjie odbrane. Ovaj put, mrežu je tresao Thomalla.

62’ – GOOL! Ponovo loša reakcija odbrane Sarajeva. Slobodan udarac skoro sa centra, lopta ide u šesnaesterac, a Thomalla je bio slobodan da poentira.

40’ – GOOL! Loša intervencija odbrane Sarajeva, Hamalainen je ostao sam u šesnaestercu i bez problema poentirao.

Ovaj rezultat Sarajevo postavlja u jako tešku poziciju pred uzvrat protiv izuzetno jakog protivnika. Ipak, pogrešno bi se bilo predati, naročito uzimajući u obzir rezultate iz prošle sezone kada je koševska ekipa poražena od Haugesunda sa 0:1, ali i od Atromitosa 1:2. Oba puta, Sarajevo je u gostima izborilo prolazak dalje.