Sarajevo – Krupa 2:3

Fudbaleri Krupe napravili su veliko iznenađenje u 10. kolu Premijer lige BiH i pobijedili Sarajevo na Koševu rezultatom 3:2.

Očajno prvo poluvrijeme viđeno je na Koševu. Defanzivnom i dobro postavljenom igrom Krupa nije dopustila domaćem timu apsolutno ništa u prvih 45 minuta meča, a oni su šansu za gol čekali iz kontri.

Jedinu priliku u prvom poluvremenu su i iskoristili. Milutinović je u 27. minuti sjajno uposlio Ljubenovića. Ovaj bježi Bekiću i matira Pavlovića za prednost gostiju od 0:1.

Iako se potom očekivao pritisak Sarajeva do toga nije došla. Krupa je lagano odbijala napade i domaći nisu imali nijedan pokušaj u okvir gola za 45 minuta.

Nastavak donosi mnogo bolju igru Sarajeva. Krenuli su veoma ofanzivno prema golu Krupe, ali je falio završni udarac.

Mogla je Krupa u 62. minuti da dođe i do drugog gola. Rezervista Vidović je sjajno šutirao sa sedam metara, a Pavlović je fantastičnom odbranom spasio domaće.

Ipak, u 65. minuti izabranici Husrefa Musemića stižu do izjednačenja. Elvis Sarić je prekrasno pogodio sa 25 metara za 1:1.

Nakon perioda mirne igre u posljednjih deset minuta dešavala se prava ludnica.
Prvo je u 80. minuti Ahmetović pogodio za vodstvo Sarajeva od 2:1, ali domaći nisu zadržali prednost već su primili dva gola u dvije minute nakon velikih grešaka u odbrani. Prvo se u 82. minuti kroz odbranu prošetao Marjanović, zaobišao je Pavlovića i pogodio za 2:2.

Već u narednom napadu kiks odbrane. Bezazlen prekršaj na sredini terena i ubačaj u gol je pretvorio Aleksić za vodstvo Krupe od 2:3.

Nije imalo Sarajevo snage za novi preokret. Ostalo je do kraja 2:3 i Krupa je došla do velika tri boda.

Premijer liga BiH, 10. kolo: Sarajevo – Krupa 2:3 (Sarić 66’, Ahmetović 80’ / Ljubenović 27’, Marjanović 82, Aleksić 84”)

SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Stanojević, Novaković, Sarić, Ahmetović, Rahmanović, Velkoski, Ivetić, Bekić, Kadušić.

KRUPA: Kutić, Jašarević, Ljubenović, Dujaković, Milutinović, Vuković, Nikodijević, Savić, Aleksić, Milanović, Barić