Sarajevo kiksalo protiv Rudara, “Horde zla” obilježile meč i poručile: Sabliću odlazi!

PREMIJER LIGA BIH

Pola sata prije kraja meča Sarajevo je ostalo sa igračem manje jer je Darko Lazić zaradio drugi žuti karton

Fudbaleri Sarajeva na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović Hase” odigrali su danas utakmicu 15. kola Premijer lige BiH protiv Rudara iz Prijedora, a utakmica je završena 1:1.

Na Koševu je u 11. minuti došlo do promjene rezultata kada je Darko Lazić pogodio za 1:0 bordo tima, nakon jednog kornera domaćih.

Vodstvo bordo tima trajalo je do 31. minute kada je igrač gostiju Žozef Amoa (Joseph Amoah) poravnao na 1:1, a s tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme.

Pola sata prije kraja meča Sarajevo je ostalo sa igračem manje jer je strijelac gola za 1:0, Lazić, zaradio drugi žuti karton.

Nedugo nakon toga “Horde zla” su na sjevernoj tribini zapalile rođendansku bakljadu kojom su prekinule utakmicu na par minuta. Popularne “Horde” su simbolično zapalile 75 baklji u čast 75. rođendana kluba.

Nakon što je utakmica nastavljena, promjene rezultat više nije bilo, pa su gosti mnogo zadovoljniji mogli napustiti sarajevski stadion, a navijači Sarajeva su u glas s tribina poručili: “Sabliću odlazi!”, pokazujući koliko su nezadovoljni radom trenera Gorana Sablića.