Sarajevo Ice Fest 2014: U prepunoj dvorani Zetra austrijski Villach savladao slovenačku Olimpiju

Austrijski hokejaški klub VSV Villach savladao je večeras slovenačku Telemach Olimpiju rezultatom 6:5 u sarajevskoj dvorani Zetra.

U sklopu Sarajevo Ice Festa 2014., večeras je u sarajevskoj prepunoj dvorani Juan Antonio Samaranch odigran susret između Villacha i Olimpije u okviru EBEL hokejaške lige.

Već u prvim minutama igre poveli su rezultatom 2:0, nakon što su dali dva gola, u drugoj i četvrtoj minuti. Tokom cijele prve trećine, Slovenci su pokušavali da zatresu protivničku mrežu, što im je pošlo za rukom tek u 17. minuti.

Drugu trećinu Olimpija je počela nešto agresivnije, te je više puta zaprijetila Villachu, no bezuspješno. Već u osmoj minuti austrijski tim povećao je rezultat na 3:1 u svoju korist, iskoristivši što slovenački tim igra sa igračem manje. Trenutak nepažnje slovenačkog golmana omogućio je austrijancima da u 12. minuti dadnu još jedan go, te tako dovedu rezultat na 4:1. Trud Olimpijinih hokejaša se isplatio, pa su tako u 14. minuti smanjili razliku na 4:2. Već u 15. minuti Austrijanci su uspjeli povećati razliku na 5:2, a u 16. Slovenci su zatresli protivničku mrežu i rezultat sveli na 5:3.

U trećoj trećini hokejaši Olimpije uspjeli su smanjiti gol razliku i rezultat doveli na 5:4, ali su hokejaši Villacha ipak u 10. minuti uspjeli dati go, nakon čega je rezultat iznosio 6:4. U samom finišu utakmice, Slovenci su ipak uspjeli dati još jedan go, te je utakmica završila rezultatom 6:5.

Uprkos odličnoj igri koju su hokejaši Olimpije pokazali večeras u Zetri, austrijski Villach ipak je demonstrirao očiglednu nadmoć na ledenoj plohi.

Austrijski Villach večeras je ubjedljivo pobijedio Olimpiju na razočarenje mnogih navijača iz Slovenije koji su došli bodriti svoj klub, ali i brojnih Bosanaca i Hercegovaca koji su podržavali svoje nekadašnje sunarodnjake. Atmosfera u Zetri bila je na najvišem nivou, što je pokazalo da Olimpijski duh u Sarajevu i dalje živi, baš kako su to u pozdravnim govorima večeras rekli predsjednik Hokejaškog saveza BiH Senad Zaimović i gradonačelnik Sarajeva Ivo Komšić.