Sarajevo deklasiralo Zvijezdu 09

Ekipa Sarajeva upisala je važnu gostujuću pobjedu u meču 7. kola Premijer lige BiH protiv Zvijezde 09, a konačni rezultat na kraju je glasio 4:0.
Sarajevo je bolje otvorilo meč i već od prve minute vidjelo se da ekipa Husrefa Musemića više želi pobjedu, a nakon nekoliko propuštenih prilika, u 28. minuti stigli su u vodstvo.

Benjamin Tatar fantastično je pogodio s nekih 20 metara u desni gornji ugao domaćeg golmana za veliko slavlje gostujućih navijača, a samo deset minuta nakon toga, Ahmetović postiže drugi lijep pogodak, ovoga puta nakon centaršuta s desne strane i udarcem glavom u nebranjeni dio mreže.

Pred kraj prvog poluvremena, Amar Rahmanović je postigao svoj prvi, a za Sarajevo treći pogodak u ovom meču, što je ujedno i bio rezultat prvih 45 minuta.

U drugom poluvremenu Bordo ekipa je kontrolisala prednost, bila je bolji protivnik na terenu, a konačnih 4:0 svojim drugim pogotkom postavio je Rahmanović u 54. minuti.

Treba dodati da je gostujući tim imao još nekoliko velikih prilika da postigne pogodak, ali nisu bili efikasni, pa se u glavni grad vraćaju s veoma važna tri boda i u sjajnoj atmosferi će dočekati gostovanje Čeliku.