-TopSLIDERukometSport

Austrijanci su hit rukometnog Eura, večeras su u spektaklu remizirali s Njemačkom

U nevjerovatnoj utakmici trećeg kola drugog kruga Evropskog prvenstva u rukometu Njemačka i Austrija su remizirali rezultatom 22:22 nakon potpuno dramatične završnice.

Njemačka je pobijedila u svakoj utakmici u svojoj historiji u Lanxess Areni u Koelnu. Odigrali su sedam utakmica u historiji i svih sedam dobili, ali sve do večeras.

Od samog starta duel je bio napet i dramatičan, ali je Austrija većinom imala vodstvo. Najveće je iznosilo četiri gola prednosti (10:6), ali se Njemačka do poluvremena vratila na samo jedan gol zaostatka. Na odmor se otišlo rezultatom 12:11 za Austriju.

Fantastični golman i odlična igra u odbrani donijeli su Austriji četiri gola prednosti na samo 10 minuta do kraja, ali je uslijedio pad i Njemačka se vratila u meč.

No, Austrija nije uspjela postići gol u posljednjih 11 minuta. To su Nijemci iskoristili i utakmica je završena rezultatom 22:22.

Deset minuta prije kraja Austrija je imala plus četiri, ali se tada njihov napad ugasio. Nijemci su uspjeli poravnati rezultat, imali su čak i napad za pobjedu, ali je lopta ispala Timu Kasteningu.

Apsolutni junak utakmice bio je golman Austrije Constantin Moestl s čak 17 odbrana. Proglašen je igračem utakmice, a najefikasniji na meču bio je Juri Knorr sa šest golova u redovima Njemačke.

Ovaj remi više odgovara Austriji koja je zadržala treću poziciju sa četiri boda, dok Njemačka ima tri. Prve dvije selekcije ovjerit će plasman u polufinale, a Francuska je gotovo pa sigurno ime među te dvije ekipe jer imaju maksimalne tri pobjede.