Finale Kupa BiH: Olimpic ostvario sjajan rezultat na Pecari

Danas je na stadionu Pecara odigrana prva finalna utakmica Kupa BiH između Širokog Brijega i Olimpica. Konačan rezultat bio je 1:1, pa su igrači Olimpica ostvarili blagu prednost pred revanš za sedam dana na Otoci. Vukovi su bolje otvorili meč i već u desetoj minuti došli u vodstvo.

Brković je odlično izbjegao ofsajd zamku, ubacio loptu pred gol domaćih. Odbrana Širokog loše reaguje a Muharemović majstorski pogađa mrežu Bilobrka za 0:1.

Nakon toga domaći preuzimaju incijativu pa je u 15. minuti šutirao Kožulj, ali je Hamzić bio siguran. Nakon toga u 22. minuti Barišić dva puta šutira ali je oba puta uspješniji bio golman Vukova.

Igrla se 36. minuta kada su viđene dvije velike prilike. Prvo je Brekalo šutirao a Hamzić panterskom intervencijom brani njegov udarac, da bi na drugoj strani u kontra napadu Pandža katastrofalno šutirao iz igledne prilike.

Do kraja prvog dijela isključen je direktor Olimpica Edin Prljača, zbog prigovora. Posljednji pokušaj u prvom dijelu imao ja Pandža ali nije bilo promjene rezultata.

Drugo poluvrijeme bolje su otvroili domaći igrači. Igrala se 50. minuta kada je Hamzić nakon kornera otišao u prazno, a Wagner umjesto u praznu mrežu poslao loptu pored gola. Samo dvije minute kasnije novi pokušaj Wagnera ali je Hamzić bio na mjestu.

Od 57. do 60. minute dva dobra napada domaćih je upropastio Karačić lošim ubačajima. U 62. minti novi dobar napad domaćih. Wagner je ubacio ali je Menalo iz izgledne prilike očajno šutirao a Hamzić je bez problema uhvatio ovu loptu.

Igrala se 75. minuta kada su domaći igrači propustili novu sjajnu priliku. Rezervista Peko je odlično ubacio sa desne strane, a Kožulj šutirao sa nekih šesnaest metara. Lopta je pogodila prečku Hamzićevog gola.

U 76. minuti greška odbrane Olimpica, lopta dolazi do Wagnera kojeg ruši Gligorov a sudija svira penal. Wagner je namjestio loptu i šutirao, Hamzić je pročitao njegov udarac ali je lopta pogodila stativu.

Samo dvije minute kasnije Karačić prolazi Merajića i ubacuje pred gol Olimpica, a Regoje u želji da izbije loptu u korner loše reaguje i šalje loptu iza Hamzićevih leđa za 1:1.

Do kraja meča domaći su pokušavali postići pobjedonsoni gol, ali im igrači Olimpica sjajnom odbranom nisu to dozvolili.